Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha van beutalóm, akkor a...

Ha van beutalóm, akkor a rendelő akkor is köteles fogadni ha területileg nem oda tartozom?

Figyelt kérdés
Eddig az egyik Budapesti szakrendelőbe jàrtam kontrollra, most elköltöztem másik kerületbe. Évente kell járnom kontrollra, mert gyógyszerre évente adnak engedélyt. Az új háziorvos a régi rendelőbe írta a beutalót, mondván hogy ebben a kerületben nem annyira jó ez a szakellátás, eszközös vizsgálatra nem is nagyon van lehetőség. Kötelesek a régi rendelőben fogadni, ha nem oda tartozom, vagy elküldhetnek?
2023. máj. 29. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak ott fogadhatnak, ahová a beutaló szól.
2023. máj. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem ez volt a kérdés. Az OK, hogy csak ott fogadhatnak, ahová a beutaló szól, de kötelesek is fogadni? Vagy elhajthatnak?
2023. máj. 29. 20:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ezt rosszul tudom, de ha területileg nem illetékes, akkor nem köteles fogadni. Ettől függetlenül, mivel ott van az egész kórelőzményed, oda szól a beutalód, jobb a felszereltség, én megpróbálnék visszamenni, hátha. Évente egyszer ki lehet bírni, hogy messzebbre kell közlekedni.
2023. máj. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A lakcim szerinti körzetben fogadnak.Ha még a régi van,fogadnak.

Elkérik a személyit,és a lakcim kártyát .

2023. máj. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Annyira nincs messze, két kerülettel odébb, szívesen megyek oda. Csak azt nem tudom, hogy mi a jogszabály, és hogy most mi lesz holnap... Kicsit izgulok, hogy elküldenek. Lakcím kártya új. Én akartam amúgy intézményt váltani, új házidoki beszélt le róla még 2 éve. Eddig nem derült ki, mert telefonos konzultáció volt a covid miatt, de most már időpontot adnak megint.
2023. máj. 29. 21:15
 6/6 A kérdező kommentje:
Na hàlistennek nem volt gond. Simàn beengedtek, àtírtàk a lakcímem is az újra, minden ok.
2023. máj. 30. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!