Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elülső keresztszalag műtét...

Elülső keresztszalag műtét után mennyire biztonságos lábra állni? Meniszkusz varrás nem volt, csak kiszedtek belőle egy részt

Figyelt kérdés

2 hete volt keresztszalag műtétem, és mára elég jól érzem magam (nem dagad, alig fáj) de az orvos a szokásos 3 hetes tehermentesítést javasolta. Azonban olvasok és nézek videókat angolul, nagyon sok helyen külföldön erősen javasolják az azonnali terhelést ha kibírja a beteg, azaz WBAT (weight bearing as tolerated) főleg ha nem volt meniszkusz összevarrás.

Kipróbálta-e valaki ezt a fajta terhelést? Tehát fokozatosan terhelni amíg nem kellemetlen? Biztonságos?



2023. máj. 30. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen típusú volt a műtét? BTB? Gyógytornára ki vagy írva?
2023. máj. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha már a saját orvosodnak nem hiszel, kérdezz meg egy másik orvost, ne itt kérj tanácsot!
2023. máj. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első:

Hamstring graft volt, és jövő héten megyek gyógytornára, de eddig is napi szinten megcsináltam a gyakorlatokat itthon

2023. máj. 30. 13:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Hamstring közül is van 2 fajta, ha csak egy ínt használtak, (semitendinosus) akkor 3 hét tehermentesítés van

Ha pl BTB lett volna, akkor ott azonnali testsúlyterhelés mehetne, de most nem, net ezért nem feltétlen jó

Meg persze minden beteg más, lehet BTB-vel vagy semi+graci-val is tehermentesíteni kellene, ha az operáló orvos úgy látja a helyzetet.

Higgy neki, nem akar rosszat :)

Gyógytornát ne vedd félvállról és hamar jól leszel

2023. máj. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Két ínből csináltak graftot, semitendinosus és gracilis.

Tudom, csak azt furcsálom hogy külföldön mindenhol nagyon bátorítják a fokozatos terhelést az első napoktól kezdve, azt hittem hogy nálunk csak "megszokás" 3 hetet tehermentesíteni attól függetlenül hogy milyen műtét volt.

2023. máj. 30. 19:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Emberfüggő is a dolog, illetve külföldön sokszor gyakoribb a BTB műtét, ahol a testsúlyterhelést minél hamarabb el kell érni. De ott is megeshetnek esetek hogy valakinek nem olyanok a csontjai, szövetei és ettől eltérnek.

Szerencsére ebben elég modern a helyzet, ilyenkor lényeg a mozgás, mégha tehermentesítve is. Nem éri meg korai terheléssel elszakítani a friss pótlást

2023. máj. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hol tart a gyógytorna?
2023. júl. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!