Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért akar valaki proktológus...

Miért akar valaki proktológus lenni?

Figyelt kérdés
Mi motiválja azokat, akik mások, végbelében, meg annak környezetében turkálnak? Vagy akár urológus, aki mások nemi szervét fogdossa, meg benyúl megtapogatni a prosztatát. Nem tudom így most elképzelni, hogy valaki azt mondja tizenévesen, hogy ezt akarja csinálni.

2023. jún. 1. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Mert hülyére keresik magukat
2023. jún. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Túlzás.
2023. jún. 1. 20:34
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem csak a pénzt kell nézni. Hamar bele lehet fásulni, ha mások seggében kotorászik valaki.
2023. jún. 1. 20:36
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
Mert valszeg szereti a seggeket...
2023. jún. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

- pénz

- nincs akkora konkurencia, mint más orvosi szakokon

- nincs akkora felelősség, mint más orvosi szakokon (pl szívsebész, agysebész...)

- a tudat, hogy orvosként segíti az embereket

- esetleg valamilyen fiatalkori élmény, trauma (pl egy rokona meghalt vastagbélrákban)

2023. jún. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden irànyzat elèg undorító tud lenni. A fogorvosnak, a füll orr gègèsznek, a nőgyógyàsznak, sebèsznek stb.. is ugyan annyi rossz van a munkàjàban . Ès ők ugyan ezt kèrdezhetnèk, hogy mièrt lesz valaki burkoló, egèsz nap tèrden csúszni.
2023. jún. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az orvoslásban sok undorító dolog van minden területen szinte, de ők nem így tekintenek az emberi testre. Tanulmányaik alatt bőven megváltozik a szemléletük az egészről.

Amit el tudok képzelni hogy valamelyik szakterületen túljelentkezés van, nehezebb bejutni,bonyolultabb, hosszabb képzési idő, nagyobb a felelősség stb. És akinek ez annyira nem felel meg választ a többiből a saját preferenciái alapján.

2023. jún. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem akarás kérdése. Ha valaki szakorvos akar lenni, akkor a korábbi tanulmányai alapján már nyilván kialakult tapasztalatok vannak, hogy milyen tárgyakat tud könnyebben tanulni, milyen a manualitása, mennyire tudja megoldani adott szakterületen a felmerülő elméleti problémákat (pl. vizsgán) stb. A klinikai gyakorlatok során hozzászokik az emberi test megjelenési változataihoz, az emberszaghoz, a váladékokhoz és ezek számára a munka tárgyának lényegtelen velejárójaként jelentkeznek és a tudatban egyre kevésbé jelennek meg taszító ingerként.

Én magam biológiai tanulmányok után kerültem olyan munkahelyre, ahol a munka tárgya az emberi vér volt. Addig irtóztam a vértől, ha orvosi vizsgálatnál vért vettek tőlem, akkor beleájultam az asszisztensnő karjaiba. Aztán megtanultam vénát megszúrni, vért venni, emberi vérrel dolgozni és közömbösnek lenni a munka fizikai tárgya iránt, aminek egyébként nemcsak látványa van, de "szaga" is.

2023. jún. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Eü dolgozóként már én is belefutottam jópár ilyen kedves érdeklődőbe, hogy ugye szeretem a sok munkámmal járó ilyen- olyan szutymót.

Hát nem, nem szeretem.

De ugye, aki kérdezgetett engem, azt se azért szülte meg az anyukája, mert a mama gerjedt a savanyú büfikre, meg a kakis pelusokra.

A legfelemelőbb dolgoknak is van árnyoldaluk. El kell viselni.

2023. jún. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Miért szerinted a korboncnok szeret embereket felvágni? Nem úgy tekint az orvos se Ra, mint egy atlag gondolkodású.


Arra esküdött fel, hogy gyogyitson, nem az a fétise, ahogy te megfogalmaztad

2023. jún. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!