Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ilyen esetben ti váltanátok...

Ilyen esetben ti váltanátok másik háziorvosra? 21/l

Figyelt kérdés

Amikor ideköltöztünk a III. kerületbe, gyerek háziorvosról felnőttre váltottam, akivel finoman szólva nem voltam elégedett. Már inkább szenvedtem kínomban, ha olyan volt, aztán viseltem érte az igazolatlant, de ahhoz a boszorkányhoz én nem mentem, nehogy még a vérnyomásom is feljebb menjen. Apám háziorvosa a XI. kerületben van, átmentem hozzá, mert ő jó. Ritkán vagyok beteg, hanem amikor igen, vagy ha vérvételre kéne menni, vagy vizeletmintát leadni, tehát be kéne mennem, hogy őszinte legyek nyűgös dolog olyan korán kelnem és egy órát villamosoznom oda, majd egyet vissza.


Azért kérdés a kérdés, mert a jelenlegi háziorvosommal úgy könnyen lehet beszélni, hogy nem feltétlen betegségre ad igazolást. Amikor átvett engem, mondta, hogy őszinteség a lényeg, mert előfordulhat, hogy nem feltétlen betegség miatt ki kell iskolából, később munkából maradni, legyen az haláleset, kutyának hasmenése van... és akkor jobb szereti az őszinteséget "hasmenés helyett". Tehát könnyen kezeli, ami bármikor jól jöhet. Viszont ha tényleg menni kéne, legyen az vérvizsgálat, vizeletet leadni vagy személyesen mutatni, hogy mi a bajságom, ugye 1-1 óra villamos.


Ha át is venne akit kinéztem, a mostani előtti háziorvosom elrettentő számomra, nem tudom, milyen lesz, mennyire kezeli rugalmasan a dolgokat. Nem kérnék én nyakra-faszra papírt, de azt elismerem, hogy tényleg lehet az a helyzet, amikor nem betegség matt kéne távol maradnom a munkából. Azt meg csak nem kérdezhetem meg az új dokitól, hogy egyébként ha meghal valakim, vagy ha a kutyám fosik 1-2 napig és nem hagyhatom egyedül a lakás érdekében, vagy mit tudom én, beázott a lakásom, akkor kiírna-e engem. Egyébként már 1-2 éve nem láttam az orvosomat, szóval tényleg nem lehet azt mondani, hogy fölöslegesen zargatom.


Most ott vagyok, hogy szerintem kivizsgálásra kéne mennem, akár többször is, akár több dologért, fogalmam nincs, mi van a háttérben, és a kerületi dokihoz komótos tempóban 5 perc a séta.


2023. jún. 4. 13:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem váltanék. Egy rendes, jó doki megér ennyi utazást.
2023. jún. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
94%
Ahanyszor orvosra van szükséged ebben a korban... megér ennyi utazást
2023. jún. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!