Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen a gyomortükrözés?...

Milyen a gyomortükrözés? Lécci írjátok le saját tapasztalataitokat!

Figyelt kérdés
Minden apró részletet....még azt is h mit éreztetek...kérlek
2010. okt. 31. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a bal oldalamra kellett feküdnöm. Lefogták a kezemet és az egész testemet. Nem kaptam érzéstelenítőt. A doki a számba rakott egy műanyag valamit ami kitámasztja a számat, hogy ne lehessen összecsukni. Aztán a hosszú fekete csövet a számba rakta, és lassan nyomta le. Nagyon rossz volt, hiszen irtózatos hányingerem volt, és öklendeztem. Aztán leért a cső és levegőt fújtak a gyomromba, na az nem volt jó. Nekem szövetmintát is vettek a vékonybelemből, de azt nem éreztem. Amúgy kb. másfél perc lehetett az egész. Egyáltalán nem fáj, csak hányinger és öklendezés.
2010. okt. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

hm...

Leszögezem, nem kellemes...

De... Nem is fáj.

Kellemetlenségek: Elérzéstelenítik egy jó órára a torkodat, így nem fogsz tudni nyelni egy órán keresztül - Ez miatt a nyáladat úgy kell letörölnöd, de adnak papírt, amibe köpheted.

A művelet úgy kezdődik, hogy felültetnek a vizsgálóasztalra, majd a doki elmondja, hogy mit fog csinálni.

Annyi történik, hogy kétszer kb 10-15 másodperc elteltével lidocain-t spriccelnek a torkodba, majd megkérnek, hogy azt az erős mentolos lidocain-t nyed le...

a kellemetlenség az lesz benne, hogy nem fogod érezni a torkodat, és nem fogsz tudni nyelni sem. Majd megkérnek, hogy feküdj oldalra a vizsgálóasztalon. Egy gyűrű alakú műanyagra kell ráharapnod majd jön még egy kellemetlen rész:

dugják lefele a kb kisujjnyi átmérőjű csövet a torkodon. Ennek az lesz az eredménye, hogy amíg át nem ér a garatodon a cső (kb 1 másodperc), erős hányingered lesz. Utána már csak annyi furcsa lesz a dologban, hogy érzed, amint a gyomrodban mozog a cső(furcsa, de nem fájdalmas).

A következő öklendezési ingered akkor lesz, mikor a garatodból kihúzza a csövet a doki, de akkor is csak egy pillanatig.

Nem olyan vészes dolog, mint elsőre hangzik. Nem kell elhinni mindenféle neten keringő legendát.

A kellemetlenség utána, hogy mikor kész a vizsgálat, abban a fennmaradó háromnegyed órában sajnos nem fogsz tudni nyelni(folyamatos nyáladzás), mert ugye teljesen érzéketlen a torkod.

Én azt tartom, hogy inkább egy gyomortükrözés, mint egy injekció. Fele olyan kellemetlen.

Remélem segítettem.

2010. okt. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Csakúgy mint az első válaszadónak, nekem se érzéstelenítették a torkomat (nem akartam). 2 alkalommal is csináltak már tükrözést nekem, de mindkettő abszolút kibírható volt. A legkellemetlenebb az, amíg le nem ér az endoszkóp. Ez nem fáj, de kellemetlen.

Van, hogy mintavételt is csinálnak, de abból semmit se lehet érezni. Nekem mindkét alkalommal kb. 3-5 perc volt az egész. Nem nagy ügy :)

2010. okt. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszike:D

és ha kitámasztják a szádat a nyált hova köpöd?:O

van valami lefolyó féle izé mint a fogorvosoknál?:O

2010. okt. 31. 22:09
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
kapsz egy géz rongyot a szád alá. Az, aki ilyenre nm kér érzéstelenítést, elég mazochista.
2010. nov. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Tőlem nem kérdezték meg hogy kérek-e vagy nem. De állítólag jobb ha nem adnak, mert így te is tudsz segíteni abban hogy hamarabb lecsússzon.

2010. nov. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem a Vörösvári rendelőintézetben csinálták és profi volt!!!!úgy mentem oda, hogy mindenki azt mondta iszonyatos. Máshol csináltak már colonoscópiát és attól féltem ez is annyira iszonyatos lesz. Lidokainnal befújtak, betették a számba a támasztékot - persze közben oldalt feküdtem - és már lent is volt a cső. Becsuktam a szemem és szépen lélegeztem. Amikor fújták a levegőt, akkor öklendeztem, de nem volt vészes. Amikor kihúzta a csövet elkezdtem nevetni, hogy "Ennyi volt?". A lényeg, hogy ne pánikolj. Kapni fogsz levegőt és arra kell koncentrálni, hogy szépen lélegezz és ennyi.
2010. nov. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%
Mivel 1 órája volt a tükrözésem, így nagyon friss élményem van! :-) Nekem a Szent László Kórházban csinálták. Maga a folyamat ugyanaz volt, mint amit már leírtak: kétszer fújtak a torkomba Lidokaint, lenyeltem, hamar el is zsibbadt a torkom, de kellemetlen nem volt, szerintem rossz íze sem. :-D Aztán bal oldalra fekvés, műanyag karika a szájba, és jött a cső, le kellett nyelni, és a többi. Becsuktam a szemem, mert azt hittem rossz lesz, de semmi. Aztán rájöttem, hogy mivel még kellemetlenséget sem érzek, inkább nézem a monitort, kíváncsi vagyok milyen vagyok belül. :-D Nekem se öklendeznem nem kellett, se hányingerem nem volt, gyakorlatilag semmi, szóval még picit kellemetlen sem. Én is azt kérdeztem rögtön, hogy "Ennyi volt?". Tudom, hogy mindenki más, de nem kell félni, ijesztőnek állítják be, de egyáltalán nem az!!! Ja, és én rögtön tudtam nyelni, nem folyt a nyálam meg ilyenek, és most már olyan éhes vagyok, hogy eszek is, mivel letelt az 1 óra...
2015. márc. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!