Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tüdődaganatot diagnosztizáltak...

Tüdődaganatot diagnosztizáltak édesapámnál augusztusban! Azóta se történ semmi! Normális ez?!

Figyelt kérdés

Az egész Július vége augusztus elején kezdődött. Az éves tüdőszűrés után édesapám kapott egy levelet melyben megkérték hogy menjen el egy kivizsgálásra. Ahol 2db daganatot találtak akkor még az egyik 2mm a másik 10mm volt. Augusztus elején be is utalták a Sóstói kórházba ahol megtükrözték és ahogy mondták biopsziát is csináltak, amint a tükrözés megtörtént(reggel) délután haza engedték. Akkor mondták neki először hogy jöjjön vissza 2 hét múlva, ő el is ment, csak éppenséggel közölték hogy még nincs semmi fáradjon haza és majd 1 hét múlva menjen vissza. Ez így ment szeptember közepéig aztán kitalálták hogy megint megkel tükrözni és mintát is kell venni, de mi ezt nem értettük mert hát ez az egész már egyszer megtörtént (igaz eredményt nem láttunk) és az első is nagyon nehezen sikerült! Minden 2. héten próbálkoztak de csak november 15-én sikerült végre újra megtükrözni rengeteg szenvedés árán(azóta csak suttogva tudd beszélni és fájdalmai vannak). De a panaszaira azt mondják az orvosok hogy majd elmúlik! De 2 hét elteltével is ugyan úgy megvannak! Ma dec.2-án kellett vissza mennie a leletekért, de megint csak az a hír fogadta hogy még nincsenek meg a leletek fáradjon haza! De amit még itt tudni kell hogy sem gyógyszert sem pedig kezelést nem kapott augusztus óta! Így azt se tudjuk hogy jó vagy rosszindulatú daganatról van e szó. A papírokra az van írva amiket kapott hogy: NEM SÜRGŐS!!!

Sajnos nem vagyunk gazdagok örülünk ha tudjuk finanszírozni az útjait a kórházba(melyeknek 90%-a felesleges volt) ami több mint 100km oda vissza. Eddig még csak egyszer tudtunk adni "HÁLA" pénzt is az orvosoknak akkor sikerült megcsinálniuk a tükrözést! Érdekes!

El van keseredve az egész család mert nem tudjuk kihez fordulhatnánk.

Kérem akinek már volt tapasztalata ilyesmiben, SEGÍTSEN!

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. dec. 2. 23:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem indultam volna el már a 2. alkalommal se az eredményért, hanem telefonáltam volna előbb, hogy menjek-e, vagy felesleges...
2010. dec. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Valami leletet csak kapott édesapád, amire fel van tüntetve a tükrözés eredménye. Én felkeresnék egy helyi szakorvost, hogy mégis mi tévők legyetek ebben az esetben.
2010. dec. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

-A telefont egyszerűen fel sem veszik ha pedig netalántán mégis akkor azt mondják hogy menjen be mert további vizsgálatokra lehet szükség.

-2. válasz írójának: Az első tükrözésről semmilyen pappírt nem láttunk még a zárójelentésben sem amikor elengedték haza. A másodikról meg még nincs(elméletileg).

-Valaki valamilyen orvost tudna ajánlani aki nem a pénzért gyógyít(tudom elég nehéz).

Köszönöm a válaszokat!

2010. dec. 3. 00:20
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben azonnal kiverném a cirkuszt a betegjogi képviselőnél (minden rendelőben ki kell rakni az elérhetőségét), hogy egy embert hónapok óta váratnak, miközben tüdődaganata van. Lehet, hogy jóindulatú, de már önmagában a tudat is szörnyű, hogy daganata van. Ha pedig neadjisten rosszindulatú, az életébe kerülhet ez a vacakolás. Más kórházat nem tudtok keresni? Én biztos nem adnék pénzt az ilyen orvosoknak, akik csak akkor dolgoznak rendesen, ha kapnak valamit.
2010. dec. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Az elérhetőség adott, de nem sok mindent értünk el eddig vele. Gondoltunk már arra hogy betegjogi képviselőhöz fordulunk, de vártunk és vártunk hátha történik valami. De sajnos most már odáig fajult a helyzet hogy immáron édesapám kb.15 kg-t fogyott nem tudjuk igaz hogy az idegesség vagy a betegség miatt. Szabolcsban ez az egy olyan kórház van ami "tüdőbetegekkel" foglalkozik. Legalábbis amiről tudunk! Ezért is kérek segítséget hogy ha valaki volt már ilyen helyzetben akkor eltudja mondani a tapasztalatát mind a betegséggel mind a kórházakkal kapcsolatban. Pénzt mi se nagyon akartunk vagyis tudtunk adni, de már októberben azt fontolgatta édesapám hogy nem megy vissza többet mert elege volt az egész hercehurcából.

És tényleg szörnyű hogy majdnem 2 hónapnyi próbálkozás után pont akkor sikerült megcsinálni az egész tükrözést amikor kaptak pénzt. Szánalmas és egyben felháborító hogy egy ember életével játszanak csak is azért hogy ők még jobban éljenek(más kárán). Még egyszer kérem akkor a válaszolókat hogy aki tudd orvost vagy kórházat kérem jelezze!!!

Köszönöm!!!

2010. dec. 3. 05:44
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyjátok a fenébe ezt a kórházat! Próbáljátok telefonon megtudni, hogy az Országos Onkológia Intézetben (bp) fogadnak e titeket, szerintem igen, hátha befekteti addig amig kivizsgálják, így nem kellene sokszor utazgatni. Nekünk sajnos jó tapasztalataink vannak az orvosokkal, mármint azt sajnálom, hogy járatos vagyok ebben a témában. Sok szerencsét nektek!
2010. dec. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Igazából nekem egy kicsit hihetetlen a történet, pedig hosszú ideje az egészségügyben dolgozom.

1. A tükrözés és a biopszia eredményéről mindenképpen ad leletet a patológus. Ha elkeverték a leletet, akkor benne van a számítógépben, nyomtatnak másikat.

2. Ki volt apukád kezelőorvosa? Mert mindig van egy tüdőgyógyász, aki a kezelőorvos, aki a vizsgálatot rendeli, aki tájékoztat. Mindig ő határozza meg, hogy mi a következő lépés. Tehát a kezelőorvos mivel indokolta, hogy nincsen meg az első vizsgákat eredménye és ismételni kell? Erre rákérdeztetek?

3. Augusztus elejétől számított 3 hét is augusztus 3. hete, ez még nem szeptember közepe! A leletnek 3 hét alatt meg kellett érkeznie. Ha augusztus elején vették le, a második hetére visszarendeltek, majd még egy hét haladékot kértek, az még mindig csak aug 3. hete!!! Mi történt szept közepéig?

4. Mi az, hogy minden 2. héten próbálkoztak a tükrözéssel? Ez azt jelentené, hogy legalább 5 alaklommal nem sikerült mintát venni? Ehhez mit szólt a kezelőorvos?

5. Tumornál mindig csinálnak CT-t is. Apukádnál nem csináltak?

6. Ha valóban tumor, akkor nem írják rá, hogy "nem sürgős".


Szóval kissé keszekusza a történet, ne haragudj. Ha gondolod,írd be szó szerint, hogy mit írtak le a zárójelentésbe, amit kapott az orvostól való távozás után.

2010. dec. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek a késedelemért, csak sajnos korlátozva volt az internet elérhetőségem. Az összes papírt(leletet) amit kapott édesapám itt lehet őket megnézni:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Azóta semmis sem változott a 2.tükrözésről még most sincs eredmény. Komoly fájdalmakkal küszködik továbbra is és a hangja sem jött vissza és nem utolsó sorban tovább fogyott. Volt bent dec.10. körül a vásárosnaményi kórházban hogy hátha megtudják mondani miért fáj még mindig a tüdeje, de csak január 19.re kapott időpontot. :(

(Az alá nem írt és le nem pecsételt oda firkált dátumú lelet nem hamisított, így adták a kezébe.)

Kérem az utolsó hozzászólót hogy kommentálja már mit tudd kiolvasni a leletekből. Előre is köszönöm!

2010. dec. 29. 14:51
 9/17 anonim ***** válasza:

Amit nagyon hiányolok: Szövettan! Az első alkalommal volt bronchoscopiája, amiből mintát is vettek a nyáron. Ennek hol van az eredménye? Ez megmondaná, hogy milyen tip. tumora van. Ez is befolyásolja az operabilitást. Nem értem, hogy mi történt szep. eleje és dec vége között. Itt több beutalót látok, mindig tolódó időpontokkal.

A záró vélemény a műtét előtt onk. terápiát javasol (ez sugár és/vagy kemo lenne) ez megtörtént?


Nem biztos, hogy a helyi kórháznak van mellkassebészeti osztálya, hova küldték tovább? Pestre?


Nagyon szomorú, hogy még most sincsen szövettan! Erre feltétlenül rákérdezni a kezelőorvostól! Milyen tip. tumor, mire reagál stb. Nagyon sok idő ment el nyár óta, azóta nem kapott kezelést???

Édesapád mennyire együttműködő?

Így első körben azt mondanám, hogy Pestre kérjetek egy beutalót a Korányiba és leletekkel gyertek ide.

2010. dec. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Bocsánat, most olvasom az aug. 19-ei záróban az atypiát a szövettanra. Nem volt meghatározható a tumor típusa.
2010. dec. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!