Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sajnos 3hónapja nincs munkám...

Sajnos 3hónapja nincs munkám de még nem mentem el munkanélkülire se. Holnap el kell mennem a kórházba, nőgyógyászatra. Kidobja majd nekik a rendszer ataj kártyám alapján, hogy nem vagyok biztosított? Akkor nem vizsgálnak meg?

Figyelt kérdés
2010. dec. 22. 19:50
1 2
 1/14 anonim válasza:

A neved mellett van egy kis pont ha piros nem vagy fedezve ha zöld akkor oké. + hónap alatt biztos hogy nem lesz piros de ha kérsz csekket (OEP)akkor tudod fizetni (havi 4-5000 forint) igy biztosított leszel.

Alapellátást (vizsgálat, életmentő beavatkozások) akkor is kapsz ha piros lámpád van. alapellátáson kívül viszont mindent felszámolnak.

2010. dec. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
* 3 hónap
2010. dec. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszi, de mi számít alapellátásnak?őszintén valami fertőzést kaphattam, mert nagyon folyásom van és viszketek.azért megnézetném.most magánhoz nemtudok már elmenni.
2010. dec. 22. 20:11
 4/14 anonim válasza:

Igen, kidobja a gép, hogy nem vagy biztosított.

Először is a Polgármesteri Hivatlaban probálkozz, mert nem biztos, hogy kell fizetned magad után a járulékot. Ott kérj az ügyfélszolgálaton kérelemnyomtatványt, kitöltöd, csatolod amit kérnek és hamar választ kapsz, hogy kell-e fizetned vagy nem. Vagyis vagy elutasítanak, vagy kapsz egy hatósági bizonyítványt melyet ha felmutatsz az orvosnál igazolja, hogy egészségügyi szolgáltatásra rászorultságod miatt jogosult vagy. Ha elutasítanak, akkor az APEH-nál (!!!!!) kell nyomtatványt kitöltetened és ők küldik ki neked a csekkeket egész évre. Egy hónapra most 4950,- Ft, de ez jövőre biztos emelkedik...

Remélem tudtam segíteni...

2010. dec. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
akkor holnap feleslegesen megyek a kórházba?
2010. dec. 22. 20:30
 6/14 anonim válasza:
első vagyok: nem mész feleslegesen a vizsgálat mint irtam alapellátásnak számít ugyhogy elzavarni nem fognak. Orvosa válaogatja mennyire "vajszívű" vagy megemlíti hogy nem vagy fedett vagy nem. Mindenképp menj el, egy kenetvétel egy manuális vizsgálat az biztos hogy meglesz, ha kell labor is, ezek azt hiszem beleszámítanak de mivel más osztályon dolgoztam ezért csak saccolni tudok. De elzavarni kapásból nem fognka, ugyhogy menjél!!
2010. dec. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

köszönöm, akkor elmegyek.

mindjárt kiírom a nők egészsége kategóriába a bajom.

hátha ahhoz is hozzá tudsz szólni.

2010. dec. 22. 20:46
 8/14 anonim ***** válasza:

Elmész ellátnak, nem alapellátásban, hanem pont úgy, mint a biztosítottakat. A végén a nem tudom mi mellé kapsz egy cetlit a szöveggel, Ön nem biztosított, vegye fel a kapcsolatot az Apeh-hal akármilyen szervezettel, rendezze jogviszonyát, különben ki kell fizetni az ellátást. És ez a lényeg, ellátnak és utána kifizettetik veled. Ha meg nem fizetsz, akkor adók módjára beszedhető, ami azt jelenti, hogy végrehajthatják. Nem az orvos jóindulatán múlik, mert nem biztosított után nem fizet a TB úgyhogy informálnia kell arról, hogy rajtad majd behajtják ezt a pénzt.


Gondolom munkanélkülire nem számítasz, ha 3 hónap munkanélküliség alatt még nem rendezted, úgyhogy oda hiába mész, a regisztrálás nem jogosít ellátásra.

2 mód van, fizeted a 4-5 ezer forintot havonta, kérsz kedvezményt és akkor a felét kell talán vagy kéred az Önkormányzatnál a szociális akármidre hivatkozva, hogy fizessék neked.

De nyugodtan menj el a kórházba, de aztán rendezd a státuszod.

2010. dec. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
csinálhatom akkor ,hogy elmegyek és ha kapok olyan lapot, utána befizetem a 4 valahány ezer forintos csekket?
2010. dec. 22. 21:35
 10/14 anonim ***** válasza:

persze nyugodtan. Ha az APEh hez bemész az szerintem még jó idő, míg megjelensz a rendszerben és a többi.

Úgyhogy fordítva semmiképp.

De a papírtól függetlenül rendezd a státuszod, mert mindenképp meg kell fizetned az biztosításban töltött utolsó naptól a járulékot. Tehát ha jővőre mész be, akkor ki kell fizetned 1 év járulékát. Így is valszeg 3 hónapot fognak kérni. Tehát nem attól a naptól kell fizetned, amikor bemész, hanem visszamenőleg a legelső napig.

2010. dec. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!