Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan tudok segíteni egy...

Hogyan tudok segíteni egy asztmás embernek, ha befullad és nincsen nála semmilyen asztmagyógyszer?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert sok asztmás ismerősöm van, és sose lehet tudni, mikor kell valamelyiknek segíteni.
2009. jan. 27. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hívj mentőt.
2009. jan. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg mesterségesen lélegeztetni!
2009. jan. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

hát az én húgom is asztmás, szerintem a legjobb a száraz levegő nekik, ha tudod ilyen helyre vinni őket, másrészt pedig sétáltatni, legjobb a hideg levegő,

ha ezek a feltételek nem adottak irány az orvos, vagy hívj mentőt

de nem hiszem hogy egy asztmás a légzéskönnyítője nélkül mászkálna

2009. febr. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia, én asztmás vagyok, és van vagy 4 sprém, nehogy ne legyen véletlen nálam, mégis van, hogy sikerül rosszkor befulladni. Nekem is vannak asztmás barátaim, és olyankor ők kölcsön tudják adni.


Egyébként pedig a hideg levegő és a sétáltalás segít, de ha komolyabb és nincs nálad semmi, akkor húzd ki a hátát, és kicsit emelt fel a fejét, hogy könnyebben kapjon levegőt. Ilyenkor nem kell sétáltatni (csak ha majd picit jobban lesz), ültesd le törökülésbe, és ne engedd lefeküdni, és húzd hátra a vállait!


Jó hogy így figyelsz a barátaidra! Kedves :)

2009. márc. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha van nálad Ventolin,adj neki egy adagot, akkor megkönnyebbül, ha nincs akk orvoshoz vagy haza!
2010. aug. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!