Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kinek volt anyajegy levétele?...

Kinek volt anyajegy levétele? Hogy zajlik ez a beavatkozás?

Figyelt kérdés
Van a nyakamon egy bors nagyságú, gömbölyű, kitüremkedő anyajegyem. Nem levedzik, nem vérzik, de mégis jobb lenne megválni tőle. Hogyan lehet? Kis biztatás kéne nekem.
2009. jan. 27. 20:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem a hátamon volt, elég nagy, és féletlenül belekaptam, úgyhogy rögtön le kellett szedetnem :)

Mivel nekem elég nagy volt, ezért nem ment lézerrel, ki kellett vágni, ami úgy zajlott hogy kaptam helyi érzéstelenítőt és kivágták, összevarrták. Nekem a helye megvan, nem szép :( de kis idővel halványodik.

Sok sikert, nem kell félni! :)

2009. jan. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi az infót, és a bíztatást! És hova menjek: bőrgyógyászhoz, sebészhez, vagy plasztikai sebészhez?

És szakrendelésen, vagy osztályon szedik le?

2009. jan. 27. 20:55
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a hasamról szedtek le 5db nagy anyajegyet.Elmentem a kórházba a bőrgyógyászatra,onnan meg a sebészetre,így fizetni sem kellett érte.Nekem elég szép a helye,pedig hatalmas vágásaim voltak,de nem volt vészes utána sem.Helyi érzéstelenítés,kivágják,majd kiégetik a gyökereit.Nekem 1.5 órás volt.De hamar eltelt,mert dumcsiztunk a dokival.

Szedesd le,jobb lesz,hidd el!!!!

2009. jan. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Első körben háziorvosi beutalóval bőrgyógyászat. Ennél a méretnél már feltehetőleg - véleményezés után - át fog irányítani sebészeti szakrendelésre, ahol 5 perc alatt megválsz az anyajegyedtől (nem másfél óra!). Az anyajegyet helyi érzéstelenítésben, kis babérlevél alakú metszésből távolítjuk el, a széleket 1-2 öltéssel egyesítjük. Kötés, másnap kontroll, 7. napon varratszedés.
2009. jan. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi, az utolsó választ különösen.
2009. jan. 28. 07:54
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én bőrgyógyászatra mentem, utána kérdeztünk ismerős sebészeket, h vállalnák-e és azt javasolták, hogy Budapest, Onkológiai Intézet. Mi elmentünk, adtak időpontot levételre, egy hét múlva kötözés, kontroll, még egy hét rá eredmény. Nekem se szép a helye, ahogy az egyik válaszoló írta. Szerencsére nem elég nagy, de a melleim között van. Muszáj volt leszedetni, és nem bánom, hogy ma már helyette egy vágás éktelenkedik ott.
2009. jan. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Nekem is szedtek le egy nagy anyajegyemet bal oldalt a hasam felett, 10 perc volt átöltözéssel együtt, az érzéstelenítéstől semmit nem érzel. De már lézerrel is lehet leszedetni, nekem kivágták, de télleg nemvolt semmi gond! Nekem is kell még 2-t leszedetni, a varratszedés miatt kicsit elbátortalanodtam, nekem az egészben az fájt! :D Dehát 1 perces az egész és el is múlik az érzés. Úgyhogy nem vagy egyedül, rám is vár még leszedetés!

Nyugi! ;) Utána sokkal nyugodtabb is leszel, mert nem veszélyeztethet a jövőben sem a csúnya anyajegy. :)

2009. febr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
32%

Szia!

Nekem épp tegnap vették le az egyik anyajegyemet. Elég nagy volt. 6x8 mm-es a hasamon.

Először lefújták vmi hideggel. Gondolom fertőtlenítőszer volt. Utána kaptam lidokain injekciót. Több szúrást is éreztem. Aztán a doki nem várt egy percet se, hanem már vágta is ki a szikével. Utána összevarta. Azt mondta ha fáj szóljak, és ad fájdalomcsillapítót. Egész végig mondogattam hogy au, meg fáj stb. de nem nagyon zavarta. Csak megkérdezte, hogy ennyire érzékeny? Mindent éreztem. Azt mondta mindjárt kész, már nem kell fájdalomcsillapító. Amikor varrta akkor is éreztem minden szúrást, és ahogy húzta a "cérnát" a bőrömben. Nagyon rossz volt. Utána megcsomózta, levágta, és beragasztotta a sebet. Eléggé vérzett. Utána hazafelé nem mertem felegyenesedni, mert nagyon fájt. Este se fordultam arra az oldalamra. A buszon kicsit rosszul lettem hazafelé. Elszédültem. Le is kellett ülnöm miután leszálltam.

Ma is fáj, de már jobb egy kicsit. Holnap kell visszamennem. Megnézik és sztem jövő 7en szedik a varratokat és addigra meglesz a szövettani eredmény is. Nagy kalappal, ha még nem vagy túl rajta és sztem az elején szólj, h nem bírod a fájdalmat és kérj fájdalomcsillapítót.

2009. febr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nekem a fejem tetején volt. a vidámparkban 2 haverommal voltam, gondoltuk, hogy hülyülünk egyet. beszálltunk a kis tűzoltókocsikba, ami kb 6-7 éveseknek való (mi voltunk 14 évesek) és mikor szálltam ki abból a kis szarból, a kisajtó teteje belevágott az anyajegyembe, és fájt, csípett, szúrt, minden bajom volt. 1 hétre rá már leis szedték. előszöris.

körbeinyekciózták, levágták a sérómat (csak az anyajegy körül) utááána elkezdték vmi szarral piszkálni, és voalá, a pofámalá dugta a doki, h ez volt a fejemtetején :DDD

2009. aug. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

01-27 23:14! Ne hogy már te tudd, hogy nekem mennyi ideig szedték az anyajegyeimet!!! Mint írtam 5 db NAGY anyajegyem volt, egyszerre szedték le, ambuláns műtéttel. 10-kor kezdték és 11.45-kor vittek fel a műtőből. Ha nem volt benne részed, ne írj hülyeségeket!!!

A vágásaim pedig 5 és 10 cm között voltak, a varratokat pedig 14 nap mulva szedték ki, az egyoket pedig 18 nap mulva.

2009. aug. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!