Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Stressz, szorongás? Ellenszer?...

Stressz, szorongás? Ellenszer? (katt. Bővebben)

Figyelt kérdés

"Stresszes" típus vagyok. Ha valahol megjelenek idegen/kevésbé idegen emberek közegében, úgy érzem mindenki azt figyeli, mi kifogásolható lehet rajtam/bennem. A pulzusom felgyorsul, és kórosan izzadni kezdek, ha beszélek dadogok. Egyszerűen félek mindentől és mindenkitől. Ha fel kell olvasnom valamit több ember előtt, ez az "iszony" érzés százszorosára fokozódik, reszketek és már-már a sírás küszöbén állok, holott semmi rossz nem történik.

Miből kifolyólag alakult ki ez bennem?

Hosszabb távon mi lehet ennek a következménye?

Hogyan kezelhető, egyáltalán kezelhető-e ez?

Mit tegyek magammal? A válaszokat előre is köszönöm.


2011. jan. 5. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ülj le egy pszichológussal beszélni,vagy esetleg depresszióra ajánlom még a polarizált fénykezelést (Sensolite )...
2011. jan. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Kezelhető. De nem gyógyszerrel! Menj el pszichológushoz, járj tréningre. Van barátod/barátod, akivel bizalmasan meg tudsz beszélni sok mindent? Sportolj, találj olyan hobby-t, ami kielégít. Önbizalmadat jócskán erősíteni kellene, ó, ha tudnád, hány embernek nincs problémája az önbizalmával, akinek pedig kellene, hogy legyen és hány szorongó értékes ember van! Bízz magadban! Kezdd el, apránként, lépésről-lépésre jobb lesz, meglátod!
2011. jan. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sport, hobby? A probléma az, hogy a tanulás elveszi az időmet és minden energiámat. Ha netalán tán akad némi szabadidőm, akkor is pihenek, alszom, ugyanis borzasztó fáradékonyy vagyok. Köszönöm a válaszokat.
2011. jan. 8. 13:31
 4/6 anonim válasza:

Kezdd a mozgást otthon, vagy ahol éppen vagy (kolesz, albérlet) akár 10 perces mozgással. Az lehet tánc, sima torna, fekvőtámasz, vagy csak nyújtó gyakorlatok. Bármelyik, mindegyik jót tesz, fel is frissülsz tőle. Ha minden nap csak ezt a 10 percet szánod mozgásra, aztán egy idő múlva csak öt perccel emeled, aztán megint öt perccel.

Ásványi anyag és vitaminkészleted hogy áll? A sok tanulás miatt nem kellene magne b6, vagy polibé? A kimerültségtől is jelentkezhetnek idegrendszeri zavarok!

2011. jan. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen... kimerültség. Valahányszor azzal panaszkodom, hogy mennyire fáradt vagyok, és mennyire nincs energiám semmihez, rendszerint a hőbölgést kapom, hogy mitől lennék fáradt és kimerült, mikor nincs semmi dolgom a tanuláson kívül. Két hét pihenés is kevés ahhoz, hogy friss legyek, és úgy érezzem, hogy van erőm a dolgaim elvégzéséhez. Az étkezésemben nincs rendszer... sőt. Egyáltalán az életemben. A sulis stressz épít le ennyire?
2011. jan. 17. 20:29
 6/6 anonim válasza:
Igen, simán a tanulás és a stressz. Aki nem tanult még "úgy igazán", vagy nem végzett igazi, megterhelő munkát, nem is tudja, hogy mennyire fárasztó és kimerítő a szellemi munka. és bizony az étkezés, vitaminok, stb. nagyon sokat számít. a pihenésről már ne is beszéljünk.
2011. febr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!