Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egészségügyi ellátások

A kérdés

Aneszteziológusnak kell/illik hálapénzt adni műtét előtt? Ha igen, mennyit?

Légyszi segítsetek, még sosem voltam kórházban, műtétem sem volt, nem tudom, hogy megy ez.

28/l

2009. febr. 2. 21:33  Privát üzenet  

A válaszok

általában elfelejtik. Ha megvizsgál a műtét előtt, megbeszéli veled az altatás/érzéstelenítés módját, egyáltalán veszi a fáradtságot és bemutatkozik, nem csak aműtőben látod először, és nem utolsó sorban megengedheted magadnak adj. Adni azonban senkinek nem KELL. Rád van bízva.

Ha azonban olyan nagy a beavatkozás hogy utána intenzív osztályra kerülsz, tudnod kell, hogy ott az anesztes lesz az orvosod elsősorban nem aki operált.

Én orvos vagyok, nekem felmentésem van hálapénzből! :))

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont 2009. febr. 2. 22:31 Privát üzenet

Az aneszteseket általában kifelejtik a hálapénzosztásból, pedig ők is ugyanúgy felelősséget vállalnak/dolgoznak a beavatkozás sikeréért. Ha amúgy más orvosnak adnál, adj neki is, úgy igazságos :-)

Én is orvos vagyok :-) Felmentésem van?:-)

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont 2009. febr. 3. 15:27 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan "illik" hálapénzt adni?
Hogy és mikor szokás a hálapénzt átadni a műtét után az orvosnak?
Mennyi "hálapénzt" adjak?
Volt egy kis műtétem (levettek egy anyajegyet). Jövő héten megyek varratszedésre. Adjak hálapénzt? Nem vagyok eleresztve anyagilag, és alapvetően ellene is vagyok, de a doki...
Mennyi "hálapénzt" adjak a kórházi plasztikai sebésznek, aki egy nagyobb méretű anyajegyet távolít el rólam? (kb. tenyérnyi, tehát nem kis feladat).
Zalaegerszegi szívkórházban mennyi hálapénzt illik adni (szívműtétért)?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egészségügyi ellátások rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!