Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan történik egy CT vizsgálat?

Hogyan történik egy CT vizsgálat?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni, hogy hogyan történet egy CT vizsgálat. Függ attól, hogy honnan küldtek el, mert engem az ortopédiáról küldtek.

Le kell teljesen öltözni? Elmehetek attól, ha épp akkor fog megjönni a menstruációm?

Légyszi azok válaszoljanak, akik már voltak ilyen vizsgálaton.


2009. febr. 7. 13:50
 1/3 anonim válasza:
50%
A menstruáció nem függvénye (kivéve, ha azt a részt szeretnék CT vizsgálatnak alávetni). A CT-zni kívánt felületet persze ruhátlanítani kell, és befeküdni egy nagy gépbe, ami ide-oda jár a testrészed fölött. Én voltam már, valami ilyesmire emlékszem. Nekem a fejemet CT-zték, ezért nem kellett levetkőznöm.
2009. febr. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%
befekszel ruha nelkul 1 nagy alagutszeru gepbe. kattog, sipol. de eleg hamar tul leszel rajta -remelhetoleg.
2009. febr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Ha menstruálsz, nem probléma.

3 órával a vizsgálat előtt ne egyél. Olyan ruhát válassz, amiben nincs fém- a nadrágon sem :) Ha van rajtad, combközépig lehúzzák.

Amennyiben hasi vizsgálatod is lesz innod kell 1 liter folyadékot, amit ott kapsz majd. Kapsz egy vénás injekciót- amenyiben a vizsgálat indokolja.

A gép nem kattog és sípol. Nem félelmetes, 10-15 perc alatt kész vagy :)

2009. febr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!