Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mire jó az önkéntes egészségpé...

Mire jó az önkéntes egészségpénztár?

Figyelt kérdés
A befizetések mekkora részét lehet levásárolni és mire? Melyik egészségpénztárat ajánlanátok?
2011. febr. 9. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
A férjem OTP-s,a lényege az,hogy amit elköltesz gyógyszerre annak az ÁFa-ját visszakapod! 3 gyerekünk van ,ilyenkor télen sok pénz megy a patikába vitaminokra ,gyógyszerekre, mi havi 8000.-et rakunk ami teljesen elköthető,ha pedig lefogy a kártya kérünk számlát azt feladjuk az egészségpénztárnak. Most adóban visszakapunk 48000.- forintot a tavalyi évre,a múlthéten küldték a levelet.Szerintem érdemes,hacsak egyáltalán nem jársz patikába:)
2011. febr. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a választ, nekem a munkáltató fizetné, havi 23400 Ft menne rá. Akkor ezt az összeget levásárolhatom gyógyszerre, vitaminokra, meg mindenféle gyógyszertári termékre?

Amit nem költök el belőle, azzal mi lesz?

2011. febr. 9. 12:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Sok magánrendelőben is elfogadják.

A gyógyszertárban mindenre azért nem érvényes, erre figyelj, mert különben adót kell fizetned utána.

2011. febr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És mi lesz azzal a pénzzel, amit nem költök el?

Ki lehet venne, valamennyi idő után?

Vagy azt elveszítem?

2011. febr. 11. 09:00
 5/7 anonim ***** válasza:
A kérdés jó. Elveszni nem fog, de hogy kivenni milyen szabályok szerint lehet, nem tudom. Annyit tudok, hogy nyugdíjpénztáraknál csak 10 év múlva lehet adómentesen kivenni. Egészségpénztáraknál sem lehet másképp.
2011. febr. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ha te fizeted be és nem a munkáltatód, akkor adóvisszatérítést vehetsz igénybe.

Szinte bármire elköltheted a patikában, de egyes termékek után adót kell fizetni. Ennek nézz utána, de a patikus is megmondhatja.

2011. febr. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem veheted ki ,de vehetsz rajta akár szobabiciklit, szemüvegeket,sport és eü. termékeket,a patika és gyógytermékeken pedig a hátuljn ha van olyan ,hogy OGYI szám akkor támogatott.A patikus egyébként fizetésnél jelzi mi az és mi nem!
2011. febr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!