Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orvosok, kórházi dolgozók...

Orvosok, kórházi dolgozók kötelezően megkapják az influenza elleni oltást?

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én barátnőm ápolónő. Ő ugyan nem kért belőle. Nem kötelezték.
2011. febr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tavaly kötelező volt nálunk, idén nem zaklattak még minket érte.
2011. febr. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem,de én kötelezővé tenném.Merthogy ők biztosan találkoznak a veszélyeztetett csoportokkal,és potenciálisan halált okozó fertőzést adhatnak át nekik.Mert ebben az esetben az átlagember dönthet,hogy védi-e az egészségét,(ha pld.nem pedagógus,ahol kiskorúakat veszélyeztet)de egy egészségügyi dolgozónak nem volna szabad ezt a döntést a kezébe adni.Kíváncsi vagyok,hogy egy HIV fertőzött laborasszisztensnek megengednéd-e,hogy vért vegyen tőled?Na?
2011. febr. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ma 19:53-kor válaszoló.

A válaszod alapján, hogy már pedagógusoknak is kötelező lenne az oltás, MINDENKIt be kellene kötelezően oltani. Mert ilyen-olyan módon kapcsolatba kerül más emberekkel, függetlenül attól, hogy az éppen gyerek, felnőtt, vagy idős, így MINDENKI veszélyeztet MINDENKIT, a te válaszod alapján.

Egyedül azok nem veszélyeztetnek senkit, akik 100%-san el vannak zárva (karanténba) mindenki mástól.


Nehogy már felnőtt létemre kötelezzenek arra, hogy önként kérjek felesleges mérget (oltást)!


Neked mi a foglalkozásod? Te beoltattad már magad, vagy teljesen el vagy zárva minden embertől, hogy ne jelents veszélyt számukra?


-Moi2011-

2011. febr. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves Moi2011!

Természetesen beoltattam magam,mint minden évben,mióta influenza elleni védőoltás létezik,mivel egészségügyben dolgozom,méghozzá a 0-23 éves korosztályban.Persze felelősségérzetből is-gondolom,te sem örülnél,ha elvinnéd az egészséges gyerekedet mondjuk egy statusvizsgálatra a gyerekorvoshoz,ahol ő cserébe ráköhögne egy jó influenzásat.Ránk pedig ránkköhögnek,naponta százszor is,ezért önvédelemből is.

2011. febr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Aki beteg, az ne menjen dolgozni se amíg meg nem gyógyul. Ez alap. :)
2011. febr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves 79%-os!

Anyukám gyerekorvos, de még soha nem kapta el az influenzát annak ellenére, hogy nem veszi fel az oltást. Sőt, haza se hozta...

2011. febr. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves 83 %-os!

És az anyukád neked is azt javasolja,hogy ne oltasd be magad?Meg a betegeinek is?Nem tudom,azoknak,akik meghaltak,és egy sem volt beoltva,vajon ki mondta,hogy nem kell az oltás?És azok most hogy érzik magukat?

2011. febr. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Maradjon már ez mindenkinek a saját egyéni döntése, hogy beoltatja magát, vagy sem.

Egyik ismerősöm épp a védőoltástól lett nem kicsit rosszul.

Mert ugye annak is megvannak a mellékhatásai, és nem mindenkinek a szervezete reagál megfeleleően. Ugyanúgy, mint ahogy az sem törvényszerű, h aki nem kap oltást, elkapja, és aki kap, az nem halhat bele ugyanúgy esetleg...


Eddig soha, semmilyen influenza ellen nem oltattam magam, mégis itt vagyok, élek, virulok.

Erről ennyit. :)

2011. febr. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem javasol senkinek semmit, mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy felveszi-e az oltást vagy sem.

Én pl. akkor sem oltatnám be magam, ha pisztolyt tartanának a fejemhez, viszont a nővérem meg beoltatta magát.


De szerintem kár erről vitatkozni, olyan ez, mint a politika (vagy az is?!).

2011. febr. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!