Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tetanusz oltást meddig kell...

Tetanusz oltást meddig kell beadni? (kutyaharapás után)

Figyelt kérdés
Tegnap délután megharapott egy kutya, de csak ma délután kaptam tetanuszt. Hallottam olyat valakitől, hogy ilyenkor már tök fölösleges, mert a tetanusz a fertőzés ellen csak a harapás utáni pár órában hatna, tehát már rögtön utána mennem kellett volna oltásra. Ez mennyire igaz?
2011. ápr. 7. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem késtél el.
2011. ápr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 homo ludensz ***** válasza:
2007-ben átharapta a kézfejem a saját kutyánk (beszorult az első lába a keritésbe és én kiakartam szabadítani)másnap reggel mentünk a balesetibe vittük a kutya oltási bizonyítványát és szó nélkül belém nyomták a tetanuszt. A veszettség kórokozója nem azt jelenti hogy veszett a kutya csak a nyálában hordja. Nekem 3x műtötték a kezem és három hétig voltam bent az antiszeptikus osztályon.
2011. ápr. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Milyen kutya harapott meg. oltva volt veszettség ellen?
2011. ápr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ma 18:43

A tetanusz a vérmérgezés megelőzésére szolgál.

A te esetedben talán nagyon durva sérülésed volt, hogy olyan sokáig szenvedtél vele. A kutya a harapásával nagyon sok kórokozót tud a sebbe vinni. Az egyik leglassabban gyógyuló seb a harapás. A macskáé is.

A veszettség valóban a nyálban van, de csak akkor, ha beteg a kutya.Oltott, nem veszett kutya nyálában nincs veszettség baci .

2011. ápr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak azért kérdeztem,mert ha a kutya oltva volt akkor azt igazolni kell. Mert ha nem tudni,hogy olott-e akkor a veszettség elleni oltást is kötelező beadni. Illetve oltattaln kutya esetében is.
2011. ápr. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
a kutya a szomszéd Golden retrivere volt, oltott, egészséges, csak én nyúltam hozzá bénán és meggondolatlanul...:/
2011. ápr. 7. 19:43
 7/7 anonim válasza:
Bár már nem mai kérdés, de amúgy 72 órán belül kell megkapni az oltást
2018. jún. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!