Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Laborvizsgálat előtt nem...

Laborvizsgálat előtt nem szabad enni, de egy pohár vizet meg kell inni a vérvétel miatt, ugye?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 18. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell. Viszont meg ihatsz ha szomjas vagy.
2011. ápr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 gfero ***** válasza:
64%
nem szabad enni se dohányozni de vizet szabad inni
2011. ápr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Igen, javasolt inni, mert az higítja a vért, és könnyebben le tudják venni utána.
2011. ápr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Sőt, ha gyengék a vénák (mint nekem), akkor kifejezetten ajánlott!
2011. ápr. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Attol fugg hogy milyen teszt. Ha enni nem szabad, ez a ver cukor teszt ugye amirol kerdezel? Ha ures gyomrot kernek, akkor inni sem szabad. Ezt altalaban megmondjak hogy ejfel utan mit szabad es mit nem. Ha nem vagy biztos benne, jobb ha semmit nem eszel, iszol, nehogy lemondjak a tesztet es uj napot kell valasztani.

Maskulonben a venat konnyebben el lehet talalni ha nem vagy kiszaradva.

2011. ápr. 21. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
96%
Enni nem szabad, vizet inni kell! nekem a vérvételen mondta az asszisztensnő, hogy fél liter vizet nyugodtan megihatok, valóban könnyebb levenni a vért! ( Szerintem rágyujthatsz, ha már dohányzol, még sohasem hallottam, hogy azt sem lehet)
2011. ápr. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Enni nemszabad,de az csak jó ha iszol vizet mert akkor nem lessz sűrű a véred amikor leveszik.(ha sűrű a véred akkor bealvadhat és így szükséges lesz mégegy vérvétel)Szóval szeirntem igyáál :D
2011. ápr. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Én erről tanulok már 3 éve. Inni nem hogy szabad, hanem kell!! Nyugodtan igyál, az éhgyomor annyit jelent hogy enned nem szabad 12 órán át (vacsora, aztán semmi a vizsgálatig). Ami egy rendes vizsgálatnál kell (értem ezalatt, az orvos nem emelte ki, hogy speciális vizsgálathoz mást kell tenni): Éhgyomor, de ebbe beleértve, nincs se kávé, se dohányzás(ez megváltoztat pár paramétert, és akár fals negatívat is adhat, én nem kockáztatnék). Az egyetlen megengedett, szinte kötelező az a víz. És amúgy ilyenkor a reggeli intenzív testmozgást is mellőzni kéne, ami szintén pár paramétert megváltoztat.
2011. ápr. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!