Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Törött csukló után mi a teendő?

Törött csukló után mi a teendő?

Figyelt kérdés

Üdvözlet mindenkinek!

Nem, nem kell félreérteni, orvosnál már voltam, sőt a gipsz le is került, sőt már "rendesen" működik a bal kezem. Az orvos azt mondta még 4-5 hónapja hogy teljesen meggyógyult. Igen ezzel a felével nincs is bajom, csak hát én dobolok és nagyon hamar elfárad a bal kezem, zsibbad, és szinte nem is tudom használni. Tudtok valami tornát amivel erősíthetném a csuklómat? Vagy más dolgot ?

Segítsetek :)

Várom a válaszokat!

Üdv.


2009. márc. 8. 00:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Régebben voltak gumigyűrűk amikkel szorongatni kellett, használj olyat. A modernebben már rugósak és teljesen másképp néznek ki. Vagy ha az sincs, akkor fogj egy sulyzót úgy mintha bicekpszre akarnál gyúrni, de nem könyékből haljísd a karod, hanem csak csuklóból. Persze nem kell egyből nekiugranim csak szépen fokozatosan. A zsibbadás amiatt van, mert az erek összeszűkültek, mivel az izmaid nem voltak terhelés alatt.
2009. márc. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne reumatológussal is megnézetni. Közreműködésével el lehet jutni gyógytornára, ahol tudnak segíteni szakszerűen bemozgatni a csuklód és utána otthon is tudsz gyakorolni.
2009. márc. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :) Kipróbálom amit az első írt és ha nem érek el vele javulást, akkor marad az orvos :) Köszönöm mégegyszer!

Üdv.

2009. márc. 8. 00:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Hasznos lehet még ha egy lavórba vagy nagyobb edénybe meleg vizet teszel (minél melegebbet), a kagylót pedig teleereszted hideggel és ilyen hideg-meleg fürdőt csinálsz. Én is végigjátszottam ezeket pár éve és segített. Am én is a bal csuklómat törtem el és nekem is "nagyon jó" volt, mert gitározok. :D
2009. márc. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

Nézd meg az oldalt,szerintem próbáld ki,5-6 ezer forintba kerül,de megéri.Zseniális találmány.Nagyobb sportáruházakban szerintem ki is tudod próbálni.

2009. márc. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
01:13-nak Nahát, témát nyitottam a törött balkezű zenészeknek :D
2009. márc. 8. 01:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!