Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Engedély nélkül felhasználható...

Engedély nélkül felhasználhatóak e az ember szervei halála után Magyarországon?

Figyelt kérdés
Értelmes válaszokat kérem!
2011. máj. 5. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen. Ha azt akarod, hogy ne használják fel, arról életedben rendelkezned kell. Ha ezt nem teszed, akkor automatikusan szervdonor vagy.
2011. máj. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen,de sajnos nem ez a gyakorlat.
2011. máj. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én hallottam olyat (nem biztos, hogy igaz), hogy nagyon sok esetben nem kérnek engedélyt, hanem kiveszik a használható szervet, hogy megmentsenek egy másik életet. Igazából a lelkem mélyén el sem tudom ítélni ezt...
2011. máj. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szia!


Magyarországon az Egészségügyi Törvény szerint MINDENKI SZERVDONOR, AKI ÉLETÉBEN NEM TILTAKOZIK!

A tiltakozó nyilatkozatot a háziorvosnál lehet kérni és leadni, ha jól tudom. Vagyis én azt tanultam, hogy ott.


Gyakorlatban: a húgom intenzíves ápoló. A múltkor agyhalott betegük volt, úgy könyörgött a doki, hogy vigye a szervet a központ, és nem kellett. Pedig jó lett volna a szíve, a veséje, szaruhártyája stb.

2011. máj. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat (:
2011. máj. 5. 15:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is ITO-n dolgozom és nagyon kevés test alkalmas szervdonornak...
2011. máj. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!