Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem rég hagytam abba a yasmine...

Nem rég hagytam abba a yasminelle fogamzásgátlót! Elkezdet hullani a hajam ez lehet a gyógyszer abba hagyása miatt. A másik kérdésem: A gyógyszer abba hagyása után a 1 hónapban védekezés nélkül gyorsabban teherbe lehet esni?

Figyelt kérdés
A második kérdésre csak véleményre vagyok kíváncsi meg kinek mi a tapasztalata
2011. máj. 11. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is nemrég kezdtem el szüneteltetni a gyógyszerem és nekem is nagyon hullik a hajam azóta.10 éve szedem és 3 hónap szünetet ajánlott az orvos.A másik kérdésedre nem tudom a választ,mert nem tervezünk babát így védekezünk.

Amúgy ugy tudom hogy ezektöl az uja gyógyszerektől ha abbahagytod nagyon hamar teherbe lehet esni,az már tészta hogy az orvosok nagy része mondja hogy jobb ha vársz egy két hónapot hogy teljesen kitisztulj.A dokim azt mondta hogy 90 nap kell a szervezetnek hogy ujjászülessen"azaz gyógyszermentes legyen.Szerintem ennyit megéri várni még a babára minthogy valami baja legyen,hiába alacsony hormontartalmúak ezek a dolgok,de nem hiszem hogy megérné kockáztatni.

2011. máj. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gondolom összezavarta a hormonjaid, attól lehet a hajhullás.


Az, hogy ki mennyire lesz termékeny a tabi abbahagyása után, az nagyon változó.

Van olyan, akinek hosszabb ideig egyáltalán nincsen peteérése. Nyilván ilyen esetben a baba sem fog összejönni.

Van, aki könnyebben teherbe esik utána, mert a petefészek felszabadul a gátlás alól.

Olyan is van, akinek csak simán visszatér a ciklusa, így ugyanakkora eséllyel lesz terhes, mint előtte.


Ha arra irányul a kérdés, hogy együtt lehettek-e védekezés nélkül úgy, hogy nem szeretnétek babát, akkor a válasz: NEM. Mindenképpen védekezzetek, mert nem tudod melyik csoportba tartozol.


Ha szeretnétek babát, akkor pedig az orvosok azt szokták mondani, hogy 3 hónapot várni kell. Igazából nem történik katasztrófa akkor sem, ha esetleg hamarabb teherbe esel, de jobb kivárni.

2011. máj. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Kicsit a hajhullás miatt megijedtem. A másik kérdést csak azért kérdeztem mert 2 napja nagyon rám jött a hányinger és a mellfájdalom. Leszakad. Nem is azon gondolkozok hogy terhes lettem, hanem hogy gyógyszer abba hagyás utáni mellékhatás.
2011. máj. 11. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!