Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kulfoldon dolgoztam, de...

Kulfoldon dolgoztam, de megszunt a munkam. Otthon szeretnek tb-t fizetni, mi a menete?

Figyelt kérdés
erdeklodnek, ha eddig kulfoldon dolgoztam es itt megszunt a munkam, eddig itt fizettem tb-t, de mivel kismama vagyok az itteni ellatas meg jar (itt is lakom) viszont otthon is szeretnek tb-t fizetni ugyonis ha nem, a gyermeknek sem jar ellatas...?????Kicsit zavaros ez az egesz...segitenetek kibogozni???Mindenkeppen jo lenne ha otthon is biztositva lennenk, mivel viszonylag hosszabb idot szoktunk otthon tartozkodni, es barmikor tortenhet vmi....Segitenetek ezt kibogozni??
2011. máj. 18. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:

egyféle ellátásra 1 helyen vagy jogosult, vagy kint vagy itthon, el kell dönteni

a baba alanyi jogon jogosultságot szerez itthon is, ha magyar állampolgár lesz, de Neked fizetned kell az ellátásért

2011. máj. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
apehnak kell fizetni sárga csekken. 5 rugó.
2011. máj. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bemesz az apeh-ba, kitoltod a papirt es ennyi.Kapsz csekkeket es azt befizeted.
2011. máj. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Ha hazajössz, kérdezz meg egy könyvelőt, elméletileg nekik naprakésznek kell lenniük!!!
2011. máj. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
kedves 1 valaszolo ez nem az en dontesem mire vagyok jogosult es az informacioid is rosszak arrol, hogy a baba megkapja az ellatast ha allampolgar. Ez nem igy van, legalabbis en eddig ha hazamentem mindenert fizettem ha valami vizsgalatra kellett mennem, pedig a torveny szerint a kettos jarulekfizetes torvenyellenes...akkor megkerdeztem mi a helyzet a babaval, azt mondtak ha nekem nincs tbm akkor neki sem jar semmi....akkor most mi az igazsag??
2011. máj. 18. 11:59
 6/10 A kérdező kommentje:

a masik dolog akkor ezekszerint az apehoz kell mennem, nem a TB hez??? Mivel mar errol is kerdezoskodtem es senki nem mondta, hogy az apehhez kellene mennem...azt hallottam a tbvel kell egyeztetni eloszor telefonon, mindenfele adatot, majd aztan ok rendezik a "sorsomat" csekk, ilyesmi. Valoban ilyen egyseru volna? Visszamenoleg kell valamit fizetnem? Mert eddig ugyebar otthon nem fizettem csak kint, de ezt sem ertem igazan mert vki azt mondja visszamenoleg is kell, de nem ertem milyen alapon ha a kettos jarulekfizetes torvenyellenes??

eleg bonyolult....

2011. máj. 18. 12:04
 7/10 anonim ***** válasza:
De, azt Te döntöd el, hogy amíg kint élsz, kint fizetsz-e vagy itthon. Ez a Te döntésed. A baba tb-jét pedig itt olvastam 2-3 napja, egy anyuka ugyanebben a cipőben járt és felhívta az OEP-et, ott mondták neki állítólag, hogy a kicsinek alanyi jogon jár az ellátás, de nyilván ezt nem nekem mondták, hanem neki, tehát nem tuti, de nem hiszem, hogy direkt rossz kommentet írt volna a saját kérdéséhez.
2011. máj. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
HA kint elek es nem otthon ebbol kovetkezik, hogy kint dolgozom ,tehat nem en dontom el hogy itt fizetek e tb jarulekot, hanem a fizetesembol vonjak ugyanugy mint az otthon dolgozoktol. Ez melle a torveny szerint a masik jarulekfizetes, ha otthon IS fizetek torvenyellenes, hiszen 2 orszagban nem fizethetek. Ez a resze biztos es tiszta. Ami nem az, most hogy nem fizetek itt mivel megszunt a munkahelyem, de a ferjem utan es mivel itt lakom, ide jarok terhesgondozasra jar, DE NEM FIZETEK ITT, ha otthon elkezdem akkor az nem kettos jarulekfizetes...
2011. máj. 18. 12:11
 9/10 A kérdező kommentje:
tehat otthon fizethetek...ami erdekel igazan, mi a menete kihez fordulhatok??Oep vagy apeh?? mert mindenki mast mond es a sok info mar kezd ossekuszalodi a fejemben...
2011. máj. 18. 12:13
 10/10 anonim ***** válasza:
apeh
2011. máj. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!