Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehet a kórházakban ételintole...

Lehet a kórházakban ételintolerancia vizsgálatot csináltatni?

Figyelt kérdés
Hogy zajlik a vizsgálat? Mennyi élelmiszerre mutat ki eredményt?
2011. jún. 12. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha van beutalód akkor igen. Csak azokra végzik el a vizsgálatot amikre a beutaló szól.

Egyébként ételtől függően egy sima allergia vizsgálatra kell számítani.

2011. jún. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor nem vérvétellel állapítják meg?
2011. jún. 12. 17:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem jellemző. Abból nem látszik, hogyan reagál rá a szervezeted. Csak a bőrön végzet vizsgálaton.
2011. jún. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3: De az ételintolerancia nem azonos az allergiával!
2014. márc. 20. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De az alapelv ugyanaz. Ételallergiánál és intoleranciánál is ugyanarról van szó. A szervezet nem fogatja be az adott anyagot és ez valamilyen reakciót vált ki belőle.

A legtöbb ilyen vizsgálatot bőrön végzik. Őszintén szólva én csak a lactose és fructose intoleranciánál ismerek más fajta vizsgálatot, de biztos van ennek egyéb módja is.

2014. márc. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A hidrogén-kilégzéses tesztre gondolsz?

Én olyat csináltam, csak nem tudtam, mit ittunk!

Akkor laktózt és fruktózt ittunk?


Amúgy ha rákeresel arra, hogy étel-intolerancia, rengeteg vérvizsgálat és a Voll-vizsgálat jön ki (mágneses rezonanciás), amit csak magánorvoslásban használnak.

És hogy tök más, mint az allergia.

Pl.:

[link]


[link]

2014. márc. 21. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!