Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nagyobb az esély a leszázaléko...

Nagyobb az esély a leszázalékolásra, ha az érintett még munkaviszonyban áll?

Figyelt kérdés

Édesanyámról lenne szó!

45 éves, és sajnos be kell látni, hogy lassan képtelen ellátni a munkáját, rengeteget van táppénzen.

Inzulinos-gyógyszeres cukorbeteg, szív-magasvérnyomásos beteg, asztmás, és pszichiátriai kezelt a súlyos pánikbetegsége miatt. Utóbbi miatt jelenleg ismételten már két hete kórházban van, és legalább még három hét mire az új gyógyszer illetve kezelés után hazaengedik.

A leszázalékoltatásán gondolkodunk.

Egyáltalán vajon lenne e esélye ilyen betegségek mellett?


2011. jún. 28. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:

te nem tudod "leszázalékoltatni"

azt az orvos tudja. Beszélj vele.

2011. jún. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, lenne esélye.
2011. jún. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, igen a háziorvosunk már említette, hogy szerezzük be a szükséges nyomtatványt és vigyük hozzá.

Csak érdeklődöm, hogy így nagyobb lenne e az esély, mintha esetlegesen egy munkanélküli próbálkozna.

Hallottam, hogy nagyon megszigorították a rendszert, és ezért érdekelt volna, hogy mekkora eséllyel indulna.

2011. jún. 28. 17:06
 4/9 anonim ***** válasza:

Sztem van esélye! A pszihés betegségeket, nem annyira tudják kivizsgálni, ott a papírok számítanak!

Ennek kéne a fővonulatnak lennie, mert cukorbetegséggel dolgozhat...

Sok sikert és kitartást hozzá!

2011. jún. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 homo ludensz ***** válasza:
Engem depresszióval és pánikbetegséggel %-tak le,csak a háziorvos rendelheti bizottság elé aki betegállományban tartja. Sajnos nagyon megszigorították azóta de szerintem is a pszichiátriai kórkép az ami "megfoghatatlan" hiszen ha nem így lenne akkor rutinfeladat lenne a gyógyítása.
2011. jún. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajnos a kettőnek nincs köze egymáshoz (mármint hogy dolgozik vagy nem). Kizárólag az eü. állapota számít, de - miután én is 45 évesen próbáltam meg mindezt tavaly - nem tudom sok jóval biztatni - még a pszichiátriai bajai ellenére sem! Sokat számít, hogy milyen diagnózis kerül a zárójelentésére, de manapság még egy daganatos beteget is visszaminősítenek, a cukorbetegség, a magas vérnyomás, az aszthma pedig gyógyszerrel egyensúlyban tartható (tudom, hogy azonnal háborog mindenki aki olvassa, de sajnos mindezt "eü-s"-ként és "tb-s"-ként is mondom nem csak tapasztalattal rendelkező alanyként). :(

Természetesen megpróbálni meg lehet - ha eléri a munkaképesség-csökkenése az 50 %-ot (50-79%-ig) és azt írják a papírra, hogy rehabilitáció nélkül nem foglalkoztatható, de rehabilitációja nem javasolt akkor lesz jogosult III. csop. beli rokkant nyugdíjra. Ellenkező esetben az 50%-os m.k.cs. csak rehabilitációs járadékra jogosítja, ami összegében több (a kiszámított rokkant nyugdíj 120%-a lesz max. 2 évig), viszont nem nyugdíj, és együttműködési kötelezettséget von maga után a Munkaügyi Központtal. Ha 50% alatt marad, de eléri a 40%-ot a munkaképesség-csökkenése akkor csak rendszeres szociális járadékra lesz jogosult, ami megegyezik a minimálnyugdíj összegével).

Egy biztos: manapság az 50%-ot is csak "majdnem félholtaknak" adják meg! (Most meg egyébként is felülvizsgálják a már rokkantak állapotát is!)

Sajnos ez van :((

Az igényt egyébként a lakóhely szerint illetékes Nyugdíjbiztosítási Igazgatóságon kell előterjeszteni egy formanyomtatványon, amelyhez különböző egyéb papírok szükségesek (elmondják ott, de a nyomtatványon is rajta van), és Ők küldik tovább a Nemzeti Szociális és Rehabilitációs Hivatalhoz ahonnan majd behívnak vizsgálatra ( magyarul: az orvosszakértői bizottsághoz), s az orvosi dokumentumokat majd oda kell elvinni, a Nyugdíjra nem!

Bízom benne, hogy segítettem :)

2011. júl. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kimerítő válaszokat, segítséget!

Nagyjából tisztában vagyunk a rendszerrel, mert édesapám is le van százalékolva. Idegrendszeri problémák miatt nem tud egyáltalán lábra állni már 10 éve, mégis kétévente visszahívják felülvizsgálatra, pedig, az, hogy valaha lábra álljon egyenlő a lehetetlennel. Tehát tudjuk, hogy szigorú a rendszer.

Igazából édesanyámat nagyon féltjük, valószínű a sok kórházban tartózkodás miatt elveszíti a munkahelyét. Az üzemorvos is csak 3 hónaponként hosszabbítja a munkavégzési engedélyét. Ezért gondolkodnánk előre, hogy beelőznénk őket egy leszázalékolási kérelemmel.

Köszönöm mégegyszer a segítséget.

2011. júl. 1. 16:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen-örülök, ha legalább ennyiben segíthettem :)

Jobbulást kívánok a szüleidnek!

2011. júl. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2011. júl. 2. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!