Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » TAJ kártya és a hatósági...

TAJ kártya és a hatósági bizonyítvány között mi a különbség?

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 07:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmi.Ugyanaz csak más néven :D
2011. jún. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
akkor mi értelem van hogy két fajta van?:D
2011. jún. 30. 07:32
 3/9 anonim ***** válasza:
nemtudom xD
2011. jún. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Úúúúúristen.... Én pedig arra lennék kíváncsi, hogy az első válaszoló miért ad téves információt, ha fogalma sincs a válaszról.............

Taj kártya, az amivel az egészségügyi ellátásod biztosítva van. Ha dolgozol fizetsz TB járulékot, ami alapján használhatod a kártyádat az ingyenes orvosi ellátásra. Ha tanulsz, más úton van megoldva, itt most nem ez a lényeg.

Hatósági bizonyítványt a polgármesteri hivatal, illetve helyi önkormányzat adja ki. Több féle hatósági bizonyítvány van, itt csak az a kérdés, hogy neked mire kell..

2011. jún. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nekem olyan van hogy azon van a TAJ számom csak nem értem hogy miért ilyet kaptam anno miért nem TAJ kártyát (tudom nem életbe vágó , csak kíváncsi vagyok )
2011. jún. 30. 08:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Az nem hatósági bizonyítvány, ahogy azt az utolsó is leírta...

Ti amire gondoltok, az hatósági IGAZOLVÁNY.

[link]


Egyébként csak régen adtak olyan zöld színűt, az újabb az ez a kék. Nekem még a régi zöld van (pedig 21 vagyok), anyuék már lecseréltették kékre, meg sok ismerősömnek is már kék van. Nekem jó ez a zöld, úgyse használom sokszor.

2011. jún. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én 95-ben kaptam meg a hatósági bizonyítványt, és rá pár hónapra a faterom csináltatott egy zöld TAJ kártyát nekem.

Mielőtt kiadták a TAJ számokat egy egészségbiztosítási igazolvány nevű, a személyi számot tartalmazó igazolvány létezett. (92-ben vezették be azt.)


Az akkor kapott tájékoztató szerint a zöld kártya önmagában is érvényes volt, míg a kék hatósági igazolvány csak az egészségbiztosítási igazolvánnyal együtt. Azóta ez gondolom megváltozott, és mindkettő érvényes önmagában.

2011. jún. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

Röviden válaszolok: ne törődj vele, mert mindkettőn ugyanaz a TAJ szám van amivel jogosult vagy számodra ingyenes eü. ellátásra amennyiben van mögötte járulékfizetési fedezet!

A világon semmi jelentősége nincs hogy milyen színű és minek nevezik - a rajta lévő szám és a személyi adat a lényeg, mert az életed végéig a Tiéd! (Amikor bevezetésre került a TAJ-szám, akkor valóban zöld színű volt és másként hívták, de régóta már csak kéket adunk ki mindenkinek, aminek valóban hatósági igazolvány a neve!) :)

2011. júl. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"már csak kéket adunk ki mindenkinek, aminek valóban hatósági igazolvány a neve!) :)"


És nem hatósági bizonyítvány... ;)

2011. júl. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!