Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Anyukámnál 3 hónapja áttétes...

Anyukámnál 3 hónapja áttétes tüdőrákot állapítottak meg. Kapott már két kemot, de azon kívül, hogy a haja kihullott a kezeléstől, semmi jele a betegségnek, sőt hízott is. Ennél a betegségnél nem ezek a tünetek, tehát ezek jó jelek, nem?

Figyelt kérdés
Lehetséges,hogy ezek a gyógyulás jelei?....Szedi a culevitet,vitanax px4-et,és sok gyümölcsöt eszik..
2011. júl. 12. 11:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Operációról van szó vagy nincs?

Mennyi idős vagy?

2011. júl. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Próbálj meg beszélni az orvossal. Hány éves vagy? Ha nagykorú, akkor minden további nélkül megkérdezheted az orvos a véleményéről.
2011. júl. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, ami a mamáddal történt. Sajnos, nem vagyok orvos, így nem tudom megmondani, hogy a tapasztalt jelek a gyógyulás jelei-e, vagy esetleg a szedett gyógyszerek valamelyikének hatása.


Az biztos, hogy nagyon sokat számít az, hogy a beteg lélekben hogyan fogadja, mennyire hisz, vagy nem hisz a gyógyulás lehetőségében.

Az is biztos, hogy a sok zöldség, gyümölcs, a benne levő vitaminok erősítik a szervezetet, ha még arra is odafigyelsz, hogy ezek színben úgy legyenek egymás mellé téve a tányérjára, hogy az kellemes legyen a szemnek is, (ez állítólag a "színterápia" alapja) mely szintén az emberek hangulatára van jó hatással.


Olyat is hallottam, olvastam, hogy ilyen esetekben bizonyos méregtelenítő kúrákat szoktak végezni, gyógyteákkal, ill. olyan zöldség-gyümölcs párosítással, mely elősegíti a szervezet méregtelenítését. Ártani biztosan nem árt.


Erősíteni kell a hitét a gyógyulásban, nem szabad látnia rajtatok (családtagokon) a csüggedést, az aggodalmat. Ma már szerencsére egyre többször lehet arról hallani, hogy ebből a betegségből (ha nem is könnyen) de egyre többen válnak teljesen gyógyulttá.

Sok erőt, hitet, kitartást, és sok sikert kívánok nektek!

2011. júl. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Operáció sajnos nem lehetséges,csak a kemoterápia.De anyukám nagyon erős jellem,nem hagyja el magát....csak olyan sok rosszat hall az ember a leépülésről,és ha nem is mutatom,azért nagyon félek ettől.
2011. júl. 12. 11:45
 5/13 anonim ***** válasza:

Ne félj!

Ha édesanyád lélekben erős, mint írod, akkor nincs mitől félned. Bízz benne és higyj benne, az ő hite és a szervezete akkor mindent megtesz a gyógyulás érdekében. Ha ehhez még hozzájárultok ti, a családja is azzal, hogy vele együtt hisztek, küzdötök, harcoltok a gyógyulásért, és amikor esetleg szüksége van rá, belőletek tud erőt meríteni, akkor igen jó esélyetek van arra, hogy győzzetek. Csak ne adjátok fel!

2011. júl. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Igyekszünk.Csak nemrég azt olvastam,hogy akit nem tudnak műteni az menthetetlen,a kemo meg csak azért van,hogy kapjon valamit és annyi....amikor ilyeneket olvasok kikészülök.
2011. júl. 12. 12:08
 7/13 anonim ***** válasza:
Mi ebből a tanulság? Ne olvass ilyeneket! Elveszi a hitedet, az erődet! Semmi értelme!
2011. júl. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
[link] itt egy ""orvos válaszol"" példa.Elkeserítő.
2011. júl. 12. 12:34
 9/13 anonim ***** válasza:

Ezelőtt 15 évvel még nem lehetett arról hallani, hogy valaki ilyen betegségből meggyógyult. Amint írtam az előzőekben, ma már azért egyre több esetben hallani sikeres gyógyulásokról IS!!

Nagyon sokat számít a pozitív gondolkodás, a hit, a gyógyulásba vetett remény! Ha ezek nincsenek meg akár a betegben, akár a hozzátartozókban, akkor bizony nehéz akár egy síma tüdőgyulladásból is meggyógyulni!

A cikk, amit feltettél, 2009. aug. 31-i keltezésű, vagyis 2 évvel ezelőtti! Azóta vajon nem fejlődött az orvostudomány? Miért nem keresel olyan cikkeket, amely sikeres felgyógyulásokról számol be? Miért rombolod a saját és környezeted hitét, akaratát, harcát, küszködését a saját negatív beállítottságoddal?

Persze, nem jelenti azt, hogy dugjuk homokba a fejünket, de éppen azért, mert tudjuk, hogy mi az a legrosszabb, ami bekövetkezhet, hát tegyünk meg mindent azért, hogy ne az legyen a végkifejlet!

Másrészt az általad olvasott esetben az orvos szerint azért nem volt lehetőség a gyógyulásra, mert az átterjedt a csontvelőre. Édesanyádnál is ott van a csontvelőn?? Mert erről nem írtál, csak azt, hogy áttétes. Nincs két egyforma eset, nincs két teljesen egyforma ok, diagnózis stb.

Írtam neked, nem vagyok orvos.

Valaki kérdezte, milyen idős vagy, de nem válaszoltál rá.

Másik hozzászóló írta, amennyiben nagykorú vagy, beszélj az orvossal.

Ne haragudj, ennél jobb tanácsokat, mint amit mások is adtak, ill. amit már én is leírtam, adni nem tudok.

Nagyon sajnálom!

2011. júl. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Jól megválasztott kemoterápia esetén teljes remisszióba kerülhet. Akár hosszú évekre is tünet- és panaszmentes lehet. Minden orvosi utasítást, javaslatot próbáljatok megtartani. Nagyon fontos a kontroll vizsgálatokra mindig elmenni. Bármilyen új, szokatlan tünet esetén azonnal jelentkezni kell a kezelőorvosnál.

A sok gyümölcs, zöldség, fehér húsok jó hatásúak. A tejtermékekből inkább a savanyítottak (kefir, joghurt), azt mondják a tejet, sajtot jobb elhagyni. Kenyérfélékből a teljes kiőrlésűek, ezeket akár házilag is lehet készíteni.

Még egy tanács: a napozást, tűző napfényt is célszerű kerülni.

2011. júl. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!