Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit lehet kezdeni a bunkó,...

Mit lehet kezdeni a bunkó, tapintatlan egészségügyi alkalmazottakkal? Orvos, nővér.

Figyelt kérdés
Mivel kövér vagyok,elég sok,nem segítő szándékú beszólást kapok..belgyógyászaton a doki:csodálkozik,hogy a veséje meg van nagyobbodva?biztos hogy cukorbeteg!(nem voltam az!)vért vettek 6 hónapos terhesen,azért nem tudtak,mert tiszta háj a kezem..de előtte való nap cukorterhelésen 3 szor le tudta más venni..én nagyon sokat dolgoztam a túlsúlyom leadásán!26 kg volt a legtöbb amit leadtam,mindig visszahízok,de küzdök vele,ez lelkileg-testileg nagyon nehéz,és nincs szükségem önbizalomromboló,stresszkeltő beszólásokra onnan,ahonnan segítséget kérek..
2011. júl. 17. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
22%

A kövérekkel azért van ez az előítélet,mert a legritkább esetben hízik el valaki önhibáján kívül.

Egyszóval ha ránéz az ember egy nagyon kövér emberre az jut eszébe,hogy milyen önző,mert egész nap csak magára és az evésre gondol,magyarul torkos és rest.

A jojó meg azt mutatja,hogy igen rosszul csinálsz valamit.

Olvasd át ezt-

[link]

2011. júl. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
nekem nincs előitéletem a kövér emberekkel, még egészségügyi dolgozó szempontjából sem. Viszont azt figyelembe kéne venni, hogy az éremnek két oldala van, lehet, hogy veled bunkók, illetve azt érzed, de néha a beteg rohadtul nem érzi ő mekkora bunkó!!! Sőt, úgy jön be egy eü intézménybe, hogy az azért van és az ottani dolgozók is, hogy vele foglalkozzanak. Persze nem rád értem, de lehet a te hozzáállásoddal is baj van, azért, aki normális azzal nem szoktak bunkók lenni.. Ismétlem, mint eü dolgozó mondom.
2011. júl. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Deee...én nem vagyok bunkó,se nem gondolom azt hogy az egész világ értem van...az egészségügy viszont a betegekért van,mi másért?tudom hogy az emberek nem tökéletesek,de változatlanul azt mondom,hogy sok orvos nem úgy viselkedik,ahogy kéne,nővérekről nem is beszélve...és nem csak az én esetemben,vagy velem is nemcsak az okból amit leírtam..
2011. júl. 17. 20:31
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Ha én ránézek egy nagyon kövér emberre,a hormonzavar ami rögtön eszembe jut, és nem az,hogy egész nap eszik.Meglepő,de a legtöbb kövér ember alig eszik valamit és folyamatosan sanyargatja magát.Tudom,hogy rengetegen híznak el pl.pajzsmirigy működési zavar következtében.

Az orvosokkal kapcsolatban sajnos van igazság az előítéletek terén.

2011. júl. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
21%

Van egy kolléganőm, akinek 30 kiló túlsúlya van. Nekem csak 5 kilótól kellene megszabadulnom.


Követtünk egy diétás étrendet. Ő nem fogyott, hanem hízott tőle, pedig az a kajamennyiség csak töredéke volt annak, amit én naponta magamba tolok.

Én pedig elájultam az éhségtől egy hét után és a kórházban azt mondták éhezik a szervezetem.

Le is fogytam az 5 kilót egy hét alatt. Persze azóta visszajött, pont ugyanennyi, de nem bánkódok miatta, mert nagyon rosszul voltam a diéta alatt.


Csak az az érdekes, hogy az én 50akárhány kilós szervezetem mennyivel máshogy reagált a kajamegvonásra mint a kolléganőm teste a 30 kiló túlsúllyal.

Még hízott is a diétától (amitől én egy hét alatt adtam le 5 kilót!!!), vagyis azt gondolom hogy eddig még kevesebbet ehetett.


De akkor mitől hízott???


Szval tuti nem minden túlsúlyos ember nagy kajás. (sőt, aki elhízott embert én ismerek, az kevesebbet eszik, mint én, viszont sokkal kevesebbet is mozognak <-- és itt a megoldás)


-----


A bunkó egészségügyi dolgozóknak én tárgyilagosan el szoktam ismételni miért is jöttem, miben várom a segítségüket. Mint egy hivatalban. Udvariasan és csakis a lényegre koncentrálva.

Ha nem rinyál az ember és nem is erőszakoskodik, akkor általában nem bunkóznak vele.

2011. júl. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
18%

Utolsó ne haragudj,de te tévedésben vagy.

Kevered a diétát a koplalással.5 kilót kb másfél hónap alatt lehet leadni testzsírból,ha mindent jól csinálsz,nem egy hét alatt.

Az csak egy sima izomtérfogat csökkentés,víz vesztés,amit csináltál.

A barátnőd meg követhetett akármilyen módszert,kalóriadeficit nélkül nincs fogyás.

2011. júl. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

Az én öcsém babakora óta kövér. Hormonzavaros. Senki nem tudja, csak csúfolni tudják. Ostobák az emberek mert fogalmuk sincs arról, hogy beteg és azért kövér. Ő meg mindig kérdezi tőlem, hogy miért ilyen gonoszak az emberek? Nem tudok neki mit mondani, csak majdnem elsírom magam. Ő önhibáján KÍVÜL kövér. Elítélik. Senki nem áll vele szóba, pedig értelmes gyerek. Sőt értelmesebb mint az osztálytársai akik 12 évesen magyarból buknak... Ez a szint. A legtöbb ember külsőségek alapján ítél, egyszerűen mert ostobák. Nem lehet sajnos mit tenni velük. Visszaszólni nem érdemes, nem kell lesüllyedni az ő szintjükre. Nekem senki ne mondja, hogy aki 100 kg felett van az azért ennyire kövér mert sokat eszik. Az ilyen embernek biztos van valami fel nem fedett egészségügyi problémája is ami miatt gyorsabban hízik. Mellesleg minden embernek más az anyagcseréje. A párom pl kétszer annyit eszik mint én mégis zörög a csontja, rajtam meg van 4-5 kg felesleg. Ezért elítélni valakit undorító dolog.


Sose ítélj külső alapján, inkább ismerd meg a másikat, lehet, hogyha megismered később megbánnád, hogy elítélted.

2011. júl. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!