Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mivel és hogyan kezelik a...

Mivel és hogyan kezelik a csontritkulást?

Figyelt kérdés
2011. júl. 18. 08:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos nem tudom, szerintem max Calcium és D-vitamin. (Idősebb korban asszem nem kizárt, hogy a Calcium meszesedést okozzon.) A testépítés (tehát maga a gyúrás(!)) nagyon jó hatással van fiataloknál a csontok megerősödésére, lehet, hogy idősebb korban is van preventív hatása.
2011. júl. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gyógynövények között a mák olaját használják csontritkulásra,vitaminokban viszont a kalcium+D-vitamin pótlása nagyon fontos!Magnézium is kellene az előbbi ketteshez,bár ezt az orvosok nem annyira propagálják,nem értem miért,de a magnézium szállítja a kalciumot a szervezetben,a d-vitamin pedig beépíti a csontba.

Az állati fehérjék(hús,tej)kalciumot vonnak el a szervezetből,ahogy az erősen savasító ételek(cukor)is.

A torna tényleg nagyon hasznos ilyenkor!

Csontritkulás esetén a vitaminban bevitt kalcium 1000-1500mg minimum legyen,D-vitaminból 2000NE minimum(ezt már bizonyos bőrgyógyászok is elismerik végre,és sajnos nem csontritkulásnál,hanem normál állapotban)

2011. júl. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló jól tájékozott,ha csak kalciumot szedünk agyra-főre,de a D-vitamint nem fogyasztjuk hozzá,akkor nem tud a csontba épülni,kénytelen a lágyrészekbe telepedni.
2011. júl. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Anyukám járt csontritkulás elleni kúrára - durva adag vényes kálciumot, D-vitamint kapott, masszázs, plusz vmi rezgőfejes kezelés az érintett gerincszakaszon. Gyógytornát is szoktak javasolni, de erőlködést (gyúrást, cipekedést) nem. Úgy tudom, bizonyos stádiumig visszafordítható, utána már csak az óvatos életmód és a romlás megállítása marad...
2011. júl. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
A mákolajról én is sok jót hallottam ebben a témában. Az Őrségben lehet kapni a Bartha portán, de legutóbb a WAMP-on kint voltak!
2011. júl. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lenkeinél Kal-Mag italok (por formában). A honlapjukon meg tudod nézni.
2011. júl. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Lenkei KalMag por tényleg vitathatatlanul jobban szívódik fel,mint a tabletták.D-vitamint vegyél hozzá!
2011. júl. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!