Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » El kell mennem orvoshoz, és...

El kell mennem orvoshoz, és kell kapnom tetanuszt?

Figyelt kérdés
A barátomnál voltunk(tanyán lakik) és amikor kapáltunk akkor egy vágást hagyott a nagylábujjamon. Sok homok ment bele(!) és egy kicsit vérzett. De később lemostam és fertőtlenítettem. nem olyan mély a vágás, mert csak neki "koccant" egy kicsit a kapa amin nem láttam rozsdást(de ez nem biztos). már jó pár órája történt de nem fáj és nem piros. El kell mennem orvoshoz és ott kapnék tetanuszt? 14/F
2011. júl. 24. 19:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Tanácsos lenne megmutatnod orvosnak. Majd a doki eldönti, hogy kell-e tetanusz. Csúnya betegség, úgyhogy ha lehet, már holnap menj el megnézetni.
2011. júl. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nem mély, akkor nem kell tetanusz. Ha inkább csak a bőrödbe vágtál bele, nem lett földes vagy trágyás és jól kimostad akkor minden ok lesz vele.
2011. júl. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!