Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Igaz -e, hogy pl. térdműtét,...

Igaz -e, hogy pl. térdműtét, v. bokaműtét előkészületei során (valamennyi időre) az alsónadrágot is le kell vetni (s ha igen, miért)?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 16:56
1 2
 1/14 anonim válasza:

A műtét alatt tuti nem lesz rajtad semmi! Mert nem lehet, steril körülmények kellenek, de ne aggódj mert senki nem néz rád másképp érte.


Nekem pl 16 évesen volt egy műtétem, fenéknél...hát úgy kellett lefeküdnöm mint 4 évvel később a szülésnél...de nem volt kellemetlen hidd el, mert a dokit nem érdekli és a segítőket szintén nem! Nálam ráadásul legalább 6-7 ember bent volt, na most gondol el, hogy egy 16 éves lánynak milyen kellemetlen a premierplán másfél órán át!

2011. aug. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A kérdező (férfi 50 felett)kommentje: Kérem, nők és férfiak is írják le e témában a tapasztalataikat (mert van egy gyanúm, hogy más az eljárás nők és más férfiak esetén)
2011. aug. 4. 17:02
 3/14 anonim ***** válasza:
Minden fajta műtétnél teljesen le kell vetkőzni, mivel teljesen steril körülmények kellenek. A műtőig egy bizonyos kórházi ruha lehet rajtad, nem a tied.
2011. aug. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Jahm és 22/N, sajnos volt már pár műtétem.
2011. aug. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Jézusom, ez komoly? Mindig csodáltam amúgy ezért a nőket... levetkőznek nőgyógyásznál, hagyják hogy egy tök idegen... na jó, inkább hagyjuk... aztán meg szülésnél is... Én fiú vagyok, soha nem voltam még kórházban szerencsére. De amúgy kizártnak tartom, hogy egy különösen szép női test elkerülné az orvosok figyelmét, akármennyire is csak a dolgukat végzik.
2011. aug. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Amennyi testet láttak már életükben. Én sajnos sokat voltam kórházban, teljesen betegként tekintenek rád, és nem azt nézik, hogy milyen a tested.
2011. aug. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem kar műtétem volt, tök meztelenül toltak be! Egy bizonyos szobáig még van rajtad ruha, de mikor betolnak a műtőbe, azt is le kell venni, és steril kendővel takarnak le.


szerintem ha egészségügyi dolog miatt kell levetkőzni, akkor az embernek a meztelenség a legutolsó problémája...

2011. aug. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Érdekes, nekem két nőgyógyászati műtétem volt és egyiknél sem kellett pucérra vetkőzni, saját hálóing volt rajtam derékig felhúzva a műtét alatt.
2011. aug. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Komolyabb műtéteknél(ahol általában altatnak is) nagyon ügyelnek a higiéniára,ezért csak a kórház által jónak ítélt ruhában mehetsz be,ami általában egy kórházi tunika.Amikor engem műtöttek 19 voltam és tök pucéran voltam bent,de ami nem a műtéti területhez tartozott,azt letakarták,mert hideg volt a műtőben.

Voltam már pár műtéten,mint megfigyelő,és elhihetitek,egyáltalán nem a pucérságra figyel az ember,mert ez egy munka,egy elvégzendő feladat,erre nincs idő,se indíttatás.

2011. aug. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

(25/nő) Én sok műtéten voltam már, és nyugodjon meg, mert ez mindennapos mind az orvosoknak, mind a műtősöknek.


Én egyáltalán nem szoktam másként nézni egy betegre, ha levetkőzik. Ne érezze magát kellemetlenül. Gondoljon bele a saját munkájába, milyen rutinnal végzi.

2011. aug. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!