Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Anyajegy levétele leggyorsabban?

Anyajegy levétele leggyorsabban?

Figyelt kérdés

Már 3x voltam bőrgyógyásznál az anyajegyeimmel, és mindig azt mondták, hogy "hát igen le kell vetetni". De még senki nem utalt be, vagy küldött sebészetre. Hogy megy ez? Először elküldtek már szövettanra, de nem mentem.

Másik kérdés, ha ígyis-úgyis leveszik, minek szövettani eredmény róluk? (az áttétet tudom)

Hogy tudom levetetni a leghamarabb, és legegyszerűbben? Hétfőn megint megyek Bőrklinikára, várjak, hátha elküldenek? Vagy jelentkezzek egyenesen sebésznél, úgy hogy nem küld senki??

Már 3 éve mondják a levételt, tudom, hogy felelőtlen vagyok, hogy így hanyagolom, meg nemtörődöm vagyok, úgyhogy nem kellenek a bántó szavak.

Még valami, ha leveszik, arra kérhetek táppénzt, vagy másnap már dolgozhatok is?

24/L


2011. szept. 17. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért kell a szövettan, hogy tudják, hogy jó vagy rosszindulatú-e....


Én most úgy vagyok, hogy igazából nincs vele baj, csak le akarom vetetni, voltam bőrgyógyásznál, aki elküldött egy másik bőrgyógyászhoz, aki végez kisebb műtéteket is.

Nem hinném, hogy egy sebész csak úgy, minden beutaló meg bőrgyógyászati vizsgálat nélkül levenné, főleg, ha nem csak esztétikai okokból akarod leszedetni.

2011. szept. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szövettani eredmény KÖTELEZŐ, ugyanis ettől függ, hogy ki kell-e bővíteni a heget, ha káros sejtszaporulatot találnak, vagy sem. Ezt jobb plasztikai sebész is ad. Következőt teheted:

1) elmész újra bőrgyógyászhoz, és addig vered az asztalt, ameddig nem ad neked beutalót, majd ezzel bemész a sebészetre, ott pedig időpontot kérsz a műtétre (jellemzően több hetet/hónapot kell várni).

2) Ha van rá pénzed, besétálsz egy plasztikai sebészhez, és kérsz műtéti időpontot (ez akár pár nap múlvára is szólhat), és külön kihangsúlyozod, hogy küldjék el szövettanra.


Rólam 16 anyajegyet szedtek le állami és magán úton is, és a magánnal sokkal kevesebb volt a hercehurca.

2011. szept. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:40


Jól értem, hogy akkor is ajánlott a szövettan, ha a bőrgyógyász semmi kórosat nem talál, tehát kizárólag esztétikai problémát jelent az anyajegy?

És a kérdező is kérdezte, de én is megtenném. Hiszen úgy tűnik Neked van tapasztalatod ezen a téren, tehát a műtét után nem kell napokat tölteni kórházban vagy ilyesmi? Szóval még aznap hazamehetek, ugye?

2011. szept. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hazamenetel: igazából attól függ, hogy altatnak-e. Engem egyszer altattak (akkor a mellemről szedtek le anyajegyet), és ébredés után pár órát kellett benn tartózkodnom, majd hazamehettem. A többit helyi érzéstelenítéssel csinálták, ott egy-két órával a műtét után már indulhattam is haza (persze kísérővel).


Szövettan: hiába nem talál a bőrgyógyász semmi kórosat, anyajegyeknél kötelező. A bőrgyógyász nem mikroszkóppal nézi meg, és ha véletlenül mégis indulna belőle kóros sejtelváltozás, azonnal újra kell műteni, és kibővíteni a heget, hogy véletlenül se maradjon benn kóros szövetkezdemény. Ha a szövettan elmarad, az orvosi műhiba.

2011. szept. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De macerás egy anyajegy levétel.:) Nekem ennyi időm nincs.:D Akkor a következőket kell tennem: Bőrgyógy, beutaló->szövettan, eredmény->bőrgyógy, sebész? Másnap meg munka...

És ha csak egyszerűen elmegyek a dokihoz megnézetni, és azt mondja nem történt elváltozás? Akkor ráérek még vele, nem?:)) Csak már márciusba azt mondta sürgős...

Áhh

2011. szept. 20. 19:33
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem így megy :) Ha államin intézed:

bőrgyógyász->beutaló->sebész (időpontkérés+műtét), még aznap hazamész. 2 hét múlva varratszedés (sebésznél), itt megkapod a szövettani eredményt (ami csak levágott anyajegyről készülhet :) ). Magánon a bőrgyógyász, beutaló kimarad.

2011. szept. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm szépen a kimerítő választ! :)
2011. szept. 20. 22:18
 8/8 anonim ***** válasza:
24%

"Először elküldtek már szövettanra, de nem mentem"


:D

2017. júl. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!