Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 29 vagyok, porkopás van a...

29 vagyok, porkopás van a térdemben! A kopás oka, a túl feszes térd ízület. Műtéti úton történő megoldás az un. Tok-bemetszés. Kérdésem, volt-e már vkinek ilyen műtét? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

érdekelne, hogy műtét után jobb lett mint volt, vagy rosszabb?

Azt hallottam, hogy műtét után csak átmeneti a javulás, utána rosszabb, mint előtte volt. Igaz ez?


2011. okt. 4. 16:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az én ismeretségi körökben négy személynek volt ilyen műtétje, de egyiknek sem sikerült. Sajnos. Pedig volt, akit nem is akárki műtött.
2011. okt. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

Nem akarlak befolyásolni a műtét elvégzését illetően, de lehet hogy segíthetek neked egy kicsit a döntésben.

Szerintem érdemes volna kipróbálni.

A dolog lényege, hogy a térdizület, mint mindegyik másik, a porcok és szalagok épségétől függően jól, vagy rosszul működik. A porcok, szalagok akkor tudják kellően jól elvégezni a feladatukat, akkor tudnak szépen megnyúlni és összehúzódni, ha az őket alkotó szövetek elég rugalmasak ahhoz, hogy ezt a nagy igénybevételt kibírják.

A mai orvoslás ilyen esetekben is a szikéhez nyúl, és sajnos sok esetben jóvátehetetlen dolgokat művel. Nem csak ez a megoldás létezik, számos más lehetőség is van arra, hogy javítsunk saját magunk egészségén.

A testünk sejtjei külömböző hosszúságú idő alatt újjáépülnek, HA!!!!! biztosítjuk számukra az ehhez az épüléshez szükséges létfontosságú anyagokat. Viszont ha ezekből az anyagokból hosszú időn át hiányt szenvedünk, akkor hiába van a szervezetünkben egy öngyógyító mechanizmus, akkor nem tudja végezni a regenerációs munkáját. Ezek a létfontosságú anyagok a vitaminok és ásványok, és még néhány anyag, amelyek nem tartoznak az előbb említettek közé, de nélkülük sem képes a szervezet 100%-osan ellátni ezt az építő folyamatot.

Tudni kell, hogy az izületek és szalagok épülésének egyik legfontosabb alapanyaga a kollagén nevű fehérje, ami eredetileg az állati eredetű élelmiszereinkben, világosabban pl. a malac fülében, csontjai végén található porcogókban, a bőrében, de minden más állat hasonló szerveiben is megtalálható. Na már most a mai világban elég jól elrettentettek bennünket az ilyen és ehhez hasonló "zsíros" dolgoktól, ezért manapság az emberek nagy része már nem fogyasztja ezeket. Ki is alakulnak szép lassan az emiatt törvényszerűen kialakuló kellemetlen állapotok, mint esetedben is ez megtörtént.

Ahhoz, hogy tudjál magadon segíteni anélkül hogy műtét alá vetnéd magad, először kicsit képezd magad a táplálékkiegészítők világában. A kollagén mellett még sok C-vitaminra is szükség van, mert a szervezet is elő tudja állítani ezt a fontos fehérjét, csakhogy manapság már C-vitaminhoz sem jutunk hozzá a szükséges mennyiségben.(itt most nem részletezném hogy a termények silány tápanyagtartalma miatt, ennek magad is utána nézhetsz)

A szükséges mennyiségeket illetően javaslom elolvasni dr Lenkei Gábor Cenzúrázott egészség c. könyvét, melyből elsősorban az derül ki, hogy miért vannak elrejtve a nagyközönség elől az effajta, és még sok más nagyon fontos információk az egészségünkkel kapcsolatban. Ha elolvasod ezt a könyvet, meg esetleg a többit is, akkor már te is el tudod dönteni, hogy érdemes-e vállalni a műtét kockázatait, vagy esetleg megpróbálod a saját kezedbe venni a sorsodat, és egy kis ön-képzéssel rendbe hozod az egészségedet.

Sok sikert a kutakodáshoz, és a gyógyuláshoz.

2011. okt. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

kérdésem az első válaszolónak: négy embernek, és egyiknek sem lett jobb?

a második válaszolónak: természetgyógyász vagy?

2011. okt. 5. 11:04
 4/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Sajnos így igaz. A második sok megszívlelni valót ír. Még annyit tennék hozzá, hogy fogyassz rendszeresen almaecetet is. Nézz utána a neten a hatásának, hosszú.
2011. okt. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem vagyok természetgyógyász, vitamin-tanácsadó vagyok. Az a munkám, hogy felvilágosítsam az embereket azokról a kérdésekről, ami az egészség megtartásával, és visszaszerzésével kapcsolatosak.
2011. okt. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

megnéztem, az almaecet ízületi gyulladásra jó, a könyvet pedig már meg is rendeltem.

köszönöm a válaszokat, remélem írnak még többe is.

2011. okt. 5. 16:09
 7/14 anonim válasza:

Nekem 2 hónapja volt ilyen műtétem, még nem érzem a nagy javulást, de ez nem olyan dolog, ami azonnali javulást hoz (főleg ilyen előrehaladott állapotban, hogy nálad már a kopás is megkezdődött), nekem azt mondta az orvos, hogy legyek türelmes, a probléma okát szüntette meg, és nagyon lassú a javulási folyamat.

Szerintem érdemes lenne kipróbálnod, ha még azóta nem tetted. Egyáltalán nem vészes a műtét utáni időszak, fél órával utána már ráállattam és nem fájt egyáltalán.

2011. nov. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszi a választ, azért ha megkérhetlek, 2-3 hónap múlva megírnád, hogy meghozta-e a gyógyulást a műtét?
2011. nov. 5. 11:32
 9/14 anonim válasza:
Rendben, ha nem felejtem el, majd elmondom a fejleményeket! :)
2011. nov. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Nekem 10napja volt ilyen műtétem még egyáltalán nem érzem a javulást, a műtét másnapján ráállítottak, de akkor még egy drain volt benne így annyira nem esett jól a mozgás,de miután kihúzták a csövet utána már jobban ment. Most már elég jól hajlik,de még elég instabil ahhoz hogy ne sántítsak rá sétáláskor. sztem érdemes megpróbálni,mert nekem is azt mondta az orvos hogy ennek kicsit hosszabb a gyógyulási ideje,de megéri.
2011. nov. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!