Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 2 napja hajnalban elég szerenc...

2 napja hajnalban elég szerencsétlen módon leestem a lépcső korlátról oldalra, és egy emeletnyit estem az egyel lejjebb lévő korlátra pont a hátammal. Többi lent, mit tegyek? 22/F

Figyelt kérdés
Hála az égnek nem a gerincemre estem hanem kicsit az oldalamra de az alsó hátam úgy fáj hogy nem mennek az 1 centis törzs mozdulatok olyan fájdalom nélkül hogy ne ordítsak. Lilás csík a korlát nyoma az megvan gondolom zúzódás lehet és baromira fáj dokihoz nem mennék inkább itthoni tippeket kérnék, Kizárólag csak nyugalmi helyzetben nem fáj!!
2011. okt. 12. 11:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Balesetire menj, es rontgenezzek meg! Ez nem jatek, es teljesen felesleges tippelni, mivel a gerincedrol van szo, es ha elrepedt, annak komoly kovetkezmenyei is lehetnek.

Tehat nem a fajdalmat kell megszuntetni, hanem megkeresni az okat a fajdalomnak, es azt kell kezelni! Rontgen!

2011. okt. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Azonnal menj orvoshoz! Le is bénulhatsz! Eltört vagy a csipőd, vagy a gerinced valamelyik csigolyája (keresztcsont). Feltesznek az asztalra a sebészeten, aztán megnyomkodnak. Ahol az asztallal együtt ugrasz, ott a törés. Utána röntgen. Hetekig tart a gyógyulás, ha nem mozdult el, akkor is érezni fogod évekig. Ha elmozdult, gipszet kapsz és pihentetni kell.

Nekem létráról sikerólt így leesni, jó magasról.

2011. okt. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
már a baleset után menni kellett volna a baleseti sebészetre, de ha eddig nem mentél, akkor most lenne itt az ideje
2011. okt. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Na most beszarattatok rendesen rendben délután indulok a balesetire..
2011. okt. 12. 11:45
 5/15 A kérdező kommentje:
számít hova megyek kórházba? még délután van lehetőségem elmenni egyedül debrecenben, vagy később édesanyám elkísérne otthon egy kisebb városban lakom de értelmes a kórház
2011. okt. 12. 12:04
 6/15 anonim ***** válasza:

Gyanítom inkább helyben menj, talán az utazás nem javítana épp a helyzeteden (a másik városba legalábbis gondolom nem teleportálsz. XD)

Tényleg akkor kellett volna orvoshoz menni, de ha megnyugtat, nagymamám évekkel később tudta meg egy random vizsgálat kapcsán, hogy el volt repedve a gerince. Semmi károsodás nem érte ebből kifolyólag, de azért nem mindenki ilyen szerencsés.

Jobbulást, aztán siess a dokihoz, ne legyen nagyobb baj!

2011. okt. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat a haverjaim azzal nyugtatnak hogy ha el lenne törve majd beszarnék (ami kb. igaz).


MÉG EGY utolsó kérdés ha mentőt hívnék kijönne? Elég nehezen mozgok, és messze a kórház de azért nagy nehezen el tudnék jutni a kórháza saját költségen. És Nekik végülis ez a dolguk, nem?

2011. okt. 12. 12:22
 8/15 anonim ***** válasza:
Nyugodtan hívj mentőt, szerintem bevisznek. Aztán írj, hogy mi van!
2011. okt. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

igen sajnos egyik rossz tulajdonságom hogy mindent halogatok amíg lehet és ez azzal párosul h elég magas a fájdalomküszöböm!

2 csigolyám széle tört el és mozdult el 2mm-t. Nem komoly a baj, tünetmentes gyógyulás várható pár héten belül de addig kemény fájdalomcsillapító-függés köszi a válaszokat mindenkinek ha nem fosattok be még otthon nyögnék:D

2011. okt. 12. 22:30
 10/15 A kérdező kommentje:
ja végül nem mentőztem kitaxiztam bár az ultrahangos nő a röntgen után elég furán nézett rám hogy 2 lábon egyedül mászkálok itt 2 órája ide-oda
2011. okt. 12. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!