Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha most be akarok menni az...

Ha most be akarok menni az orvosi ügyeletre, előtte fel kell őket hívni, vagy beállíthatok szó nélkül?

Figyelt kérdés
2011. okt. 26. 23:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt azért hivjàk ügyeletnek, hogy fogadjanak.
2011. okt. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Beállíthatsz.
2011. okt. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom már nem aktuális, de:

Természetesen mehetsz szó nélkül, de én tapasztalatból mondom hogy nem árt őket felhívni hogy egyáltalán eltudnak-e látni.

Volt hogy elmentem egy egyszerű fülfájással ügyeletre, és a dokinő meg sem nézett, mondván ő ehez nem ért.

2011. okt. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Az volt a bajom, h. nagyon köhögtem, órákon keresztül, alig kaptam levegőt, de egy kissé tartottam attól, h. nem látnak el. Hátha az ügyeleten ennél komolyabb dolgokkal foglalkoznak (baleset, vagy bármi, ami tényleg súlyos). Szóval ilyen miatt is lehet menni, ami nem olyan komplikált?

2011. okt. 27. 08:25
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a fulladás elég komoly dolog, úgyhogy legközelebb nyugodtan menj el vele az ügyeletre. Akár asztmás rohamod is lehetett és ez már elég nagy probléma és mindenképpen sürgősségi ellátást igényel.


Egyébként orvosa válogatja, hogyan áll hozzá a dolgokhoz. Volt már olyan, hogy nem akarták ellátni a családtagomat, akit bevittem, pedig elég rossz állapotban volt olyan rossz vérképpel, hogy gyakorlatilag az is csoda, hogy életben maradt és olyan is volt, hogy az orvos közölte, hogy "ezért vagyunk orvosok" és a legapróbb részletekig megvizsgálta anyukámat és azokat a bajait is ellátta (azon kívül, amiért bementünk-egyébként neki is fulladásos rohama volt), ami nem lett volna sürgősségi feladat. Emellett még bocsánatot is kért, hogy ilyen sokat kellett várnunk.

2011. okt. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. okt. 27. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!