Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pajzsmirigy vizsgálatot...

Pajzsmirigy vizsgálatot szeretnék csináltatni, hol kell ezt elintézni?

Figyelt kérdés

A háziorvoshoz kell elmennem kérni beutalót vérvételre?

Szólnom kell, hogy a pajszmirigyre is terjedjen ki a vizsgálat, vagy azt amúgy is szokták nézni?

20L

Köszi előre is:)


2011. okt. 30. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha komoly gyanúd van PM betegségre, kérjél beutalót a háziorvosodtól endokrinológus szakrendelésre. Ők kérhetnek speciálisabb laborvizsgálatokat is mint a HO és küldhetnek ultrahang vizsgálatra is. (Valószínűleg előjegyzésre megy a dolog.)
2011. okt. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Az orvosnak a papíron amit ad, be kell jelölnie a TSH-t is.

De mond neki, hogy pajzsmirigy vizsgálatot szeretnél, mert autómatikusan nem fogja bejelölni.Pajzsmirigy CT-re is ad beutalót, ha a TSH-d igazolja a gyanut.Csak elfelejtik mindig az orvosok, hogy TSH szintet legalább kétszer(de a legjobb háromszor)kell nézni egymás után kb.:2 hetes különbséggel.Elmehetsz még ultrahangra is, az van maszekba is, és ha mutat valamit, azzal is mehetsz az orvosodhoz.Ez a gyorsabb:)

2011. okt. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

# 2/2: "diktál a beteg, írja a doktor, beszél majd az utókor..."

Egy beteg panaszainak kivizsgálása talán mégiscsak a háziorvos feladata, ő ezért kapja a fizetését. Ha PM betegségre van gyanúja, biztosan be fogja jelölni a megfelelő vizsgálatokat, amire jogosultsága van. Mert pl. CT vizsgálatra abszolút nem adhat beutalót, ráadásul a PM vizsgálata CT-vel a legkevésbé informatív... Speciális vizsgálatokra, gondozásba vételre majd továbbküldi a megfelelő szakorvoshoz. Csak mindig elfelejtik az orvosok...? Talán ennyire nem kéne lenézni őket. Milyen szerencse, hogy van, aki helyreigazítja őket.

Ja igen, el lehet menni a maszek ultrahangba, aztán az "állami" orvos orra alá dörgölni a maszek, pénzért vett leletet, hogy ott megmondták a frankót, lehet gyógyítani. Gyorsabb? Hmmm...legtöbbször újra el kell végezni a vizsgálatot, mert nézegetni nem elég, hanem UH vezérléssel mintát is kell venni, azt bezzeg nem csinálja meg a maszek...

2011. okt. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

szcintigrafia, nem CT.Rosszul írtam az előbb, bocsi:)

Egyébként meg igenis mondani kell.Az én háziorvosom pl.nem törte össze magát annak idején.Lehet, hogy a tied nem ilyen, de nekem nagyon rosszak a tapasztalataim az orvosokról.Szülésznő voltam, szenvedtem eleget mellettük:(

2011. okt. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ja, az előttem szóló meg tartsa meg magának a kioktatást, mert nem szorulok rá szerencsére.Itt az emberek véleményt írnak, nem egymást pocskondiázzák.Ez nem az a hely.
2011. okt. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nos hát én is a véleményemet írtam és továbbra is fenntartom. Szabad rajta megsértődni, de ha valaki "csacskaságokat" ír, számíthat ilyesmire, ez egy ilyen hely. A kérdező azért kérdez, hogy információt kapjon, nem pedig dezinformációt. Pocskondiázásról szó sem volt részemről, legfeljebb te pocskondiáztad az orvosokat kétségbe vonva a szakmai kompetenciájukat (olvass vissza). Nem állítom, hogy minden egyes orvos angyal és a szakma legcsúcsán van, de azért az orvostársadalom hitelessége hál Istennek nem egy volt szülésznő véleményétől függ.
2011. okt. 31. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!