Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Konkrétan mi történik a...

Konkrétan mi történik a torokmandula eltávolításánál? Mit csinálnak a műtét alatt? Lehet kérni altatást? 20/L

Figyelt kérdés
2009. máj. 15. 12:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy csak gyerekeket altatnak, bár biztos van olyan orvos, akivel meg lehet beszélni. Lidokaint fújnak a torokba helyi érzéstelenítés gyanánt, majd nijekciót kapsz szintén a torkodba, ugye az fog rendesen érzésteleníteni, mert a lido csak felszíni. Fognak egy kiskanálhoz hasonló eszközt, aminek a vége recés és ezzel elvágják a mandula kocsányát (biztos nem ez a szakszerű kifejezés), elkötik, hogy ne vérezzen, eseleg varrnak. Ezt megcsinálják mindkét oldalon, olyan 20 perc az egész műtét, úgy tudom, hogy ezért nem szeretnek felnőttet altatni, mert hosszabb a regenerálódás, mint érzéstelenítővel. Utána fájdalomcsillapító injekciót kapsz és két órát az örzőben kell töltened. Aztán átvisznek a szobádba és ha jól emlékszem 3 nap múlva (persze komlikációmentes esetben) mehetsz is haza.
2009. máj. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Felnőtteknek nem "jár" TB szerint az altatás, lehet kérni, ki kell fizetni.

Ha nem volt nagyon nagy a mandula "gyökere" akkor nem is varrnak. (nekem nem varrtak) Nem olyan vészes, csak a szájat nyitvatartani kényelmetlen.

2009. máj. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszi! Attól félek hogy ha nem altatnak tuti elfogok ájulni már magától a gondolatától hogy most engem "műtenek" :( De fogok valamit érezni abból hogy ott matatnak??? :$
2009. máj. 15. 13:16
 4/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Kellemetlen, de fájdalmat nem fogsz érezni. Inkább a szövetek recsegését fogod hallani, de hidd el, nem vészes az egész. Én is már nagykorú voltam, amikor műtöttek.
2009. máj. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Engem 4 éve műtöttek 16 éves koromban. nem kértem altatást.

Az érzéstelenítő annyira fájt, hogy elájultam és fekve ébredtem. Fálkómás állapotban kezdték kivenni a mandulám.

Én is inkább csak a matatást éreztem, fájdalmat egyáltalán nem. Műtét után (ha jol emlékszem) 1 orán keresztül nem lehetett nyelnem, utána viszont már kötelező volt, egy liter teát is kaptam amit kötelező volt meginnom estére. Persze nem nagyon sikerült.

másnap reggel már mehettem haza.

2009. máj. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszike! Remélem túlélem! :$:) Ha túléltem majd írok! :)
2009. máj. 15. 13:56
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem egy éve vették ki. Én is a műtéttől féltem, aztán rájöttem,hogy az semmi ahhoz képest,ami utána van. Műtét előtt megkapod a premedicatiot, az egy injekció, és az úgy kiüt,hogy alig fogsz valamire emlékezni. Nagyon jó az a cucc amúgy, én úgy kacagtam tőle, hogy majd le estem az ágyról :D Annyira emlékszem, hogy adnak a mandulámba egy injekciót, de nem fájt, csak kicsit feszített, aztán arra emlékszem még, hogy mikor varrta össze, egy nagy olló állt ki a számból. És kb ennyi. Többre nem emlékszem,úgy kiütött a szuri. Szóval a műtéttől ne félj, majd utána lesz rossz,hogy nem tudsz rendesen enni. Én 8 kilót fogytam utána. De aztán semmi baj nem lett!
2009. máj. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
úristen... hát nem nyugtattál meg:D
2009. máj. 16. 18:41
 9/13 anonim válasza:

(az elájult hozzászóló:))

A műtét előtti injekció feszültségoldó. Én nem énekeltem tőle, hanem táncoltam:)


A műtét maga valóban nem problémás, viszont én utána 2 héten keresztül fájdalomcsillapítókat szedtem. (ha jol emlékszem Flectort, amit vizben kellett feloldani, és én mindig egy deciben oldottam fel mert alig tudtam nyelni)

A reggelek voltak a legrosszabbak, mert éjszaka nem iszol, és nagyon kiszárad reggelre a torkod, így nagyon fáj.

én nem tudom hány kilót fogytam, de emlékszem hogy két tojásbol készített rántottát 1 orán keresztül ettem.

Amikor engem műtöttek akkor halt meg egy kisfiú mandulaműtétben... ugyhogy egy kicsit féltem:D

De nyugi!!! sokan átestek már ezen

2009. máj. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Aranyosak vagytok! Mindenki azt mondja hogy rutinműtét, de azért én félek tőle. Azért ez a fogyás dolog nem hangzik rosszul... :D

üdv mindenkinek!

ciao

2009. máj. 20. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!