Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha 12 nap betegszabadságom (!...

Rents kérdése:

Ha 12 nap betegszabadságom (! ) van még, akkor azt kiirathatom az orvossal úgy hogy 12 munkanapra? Vagy bele kell számolnom a hétvégéket?

Figyelt kérdés
2011. dec. 15. 09:57
 1/9 anonim ***** válasza:
nem kell a hétvégéket beleszámolni, akkor egyébként sem dolgoznál, de ez nekem új, hogy meg van adva egy évben, hány napot lehetsz beteg.
2011. dec. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%

Beteg vagy????? Esetleg terhes?

Ha nem akkor minek vennéd ki?

2011. dec. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Persze irasd ki és fizettessél a munkáltatóddal bért, pedig nem is dolgozol és beteg sem vagy, aztán ha majd a te céged is tönkre megy sírjál, hogy nincs munkád!!!
2011. dec. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rokkantnyugdijas vakként dolgozom,speciálisan ilyen embereknek fenntartott munkahelyen,amig esetleg Te,apuci,anyuci pénzén vered a nyálad....úgyhogy nem gondolnám,hogy kimerítem a mocskos táppénzcsaló,munkakerülő fogalmát....te majom
2011. dec. 15. 12:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Már bocs de a betegszabadság akkor jár ha beteg vagy. abban az esetben is így van ha megváltozott munkaképességűként dolgozol. Nézd csak meg a munkatörvénykönyvét!
2011. dec. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3. vagyok, ha esetleg nekem címezted a szép választ, akkor közlöm, hogy 1 éve halmozom az adósságomat, hogy fenntartsak egy céget, ami már nem éri meg, csak azért, hogy munkája legyen két családos embernek. Az előző havi bevételem 25000 Ft volt ebből kéne kifizetnem a bérüket és jár nekik a szabadság, nálunk ezért nem lesz karácsony idén... 3 gyerekünk van.


Elnézésedet kérem, hogy érzékenyen érint. Egyébként én még nem vagyok vak, csak nem látok messzebb, mint 2 méterre a 8,5 dioptriás szemüvegemmel, új szemüvegre nem futja, ha ezzel kimerítem a "hülye majom" fogalmát, akkor legyen.

2011. dec. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gusztustalan vagy ahogy kiosztod a másikat. Szégyelld magad!!.. Visszaélsz azzal,ohgy vak-rokkant vagy. ( Mert neked jogod van megsértődni? .. ugyan már!) Az ilyenek írják le az olyan embereket akik másságuk ellenére akarnak és jól boldogulnak velünk egészségesekkel.
2011. dec. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem én kezdtem a rágalmazást,és az észosztást!A főnökeink tájékoztattak(évvége lévén per pill. nincs munka a cégnél-és nyilván akinek még van-ÁLTALUK finanszirozott betegszabink-jobban örülnénk mintha fizetetlen szabadságra küldene a cég jópár napra...)hogy nyugodtan vegye ki amelyikünknek még van betegszabadság....szóval nem gondolom,hogy én és a hozzám hasonló "mocskos táppénzcsalók" viszik csődbe ezt az országot,és a vállalkozásokat....sokkalinkább a sok adózni,dolgozni nem akaró,nagyon sok esetben fiatal,egészséges "semmirekellők..."amig én hajnalban vaklászom be a szembeforgalombana munkahelyemre -gyakorlatilag minden reggel kockára téve az életem...és gyakorlatilag éhbérért...amig a huszonéves generáció nagy százaléka hétköznap délelőtt a kocsmákban ül....fősuli vagy munka mellett/helyett....akinek nem inge,ne vegye magára....én 17 éves korom óta vak vagyok,de végigdolgoztam.....most vagyok 36....ennyi
2011. dec. 17. 13:19
 9/9 anonim ***** válasza:

Újra 3. vagyok. Elnézésedet kértem és kérem újra, hogy hevesen reagáltam, de azt visszautasítanám, hogy rágalmaztalak volna. Sőt csalónak sem neveztelek, pláne táppénzcsalónak nem, merthogy ez betegszabi (ahogy a kérdésedben is van) és nem táppénz.


Nem vagy te egy kicsit túlérzékeny?


Az észosztás talán jogos ;)


Egyébként elismerésem, hogy mindig volt munkád.

2011. dec. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!