Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tudtam volna tenni, és...

Mit tudtam volna tenni, és amit tettem is jogos volt-e vajon?

Figyelt kérdés
Édesapámnak eléggé fekélyes a lábfeje. Csütörtökön kicsattant a lába és töb mint másfél liter vér folyt el tőle. A mentőorvos elég csunyán beszélt vele, amit nem tartok helyesnek. Olyanokat mondott álljon lábra, de hogy amikor megmozdították a lábát már spriccelt belőle a vér, meghogy milyen a lába, le kell vágni stb. Nem beszélve a hangnemről. A sürgösségin bent tartották másnap reggelig aztán haza engedték, mert nem fogadta el a csonkolásra tett javaslatukat. Hétfőn visszavittük ugyancsak a sürgösségi osztályra, ahonnan átküldtek minket a bőrgyógyászatra. Azt mondták szóljak az asszisztensenk hogy ott vagyunk. Persze még előttünk lekezeltek egy jó pár beteget, és én be telefonáltam a szakrendelőbe hogy ott állunk az ajtó előtt. Nem tettem volna, ha nem ilyen lett volna a körülmény. A doki tudta hogy majdnem elvérzett és annak ellenére engem jól letolt hogy mi az hogy én rátelefonáltam. Sajnálom, szerintem más is ezt tette volan a helyembe. Aztán átküldtek minket az érsebészhez. Ahogy az édesapám hátat fordított a dokinak, már is fintorokat vágott, húzta a száját. Ez megengedhető egy orvos részéről? Illetve a modora, na arról jobbha nem beszélek. Jól tettem-e hogy megsürgettem az ellátást vagy nem?
2009. máj. 19. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Először is nagyon sajnálom az Édesapádat! Hihetetlen goromba mentősök/orvosok vannak manapság, nagyon lekezelőek az emberrel. Az Anyukám is amikor kórházban volt(már nem tudott egyedül enni) csak lerakták mellé az ételt és ott hagyták. Meg sem itatták! Mindenhol csak a pénzt várják és le lehet pontozni, de sajnos a legtöbb kórházban így működik ez. Tisztelet a kívételnek.


A mentősök is úgy bánnak az emberrel mint pokróccal. Persze itt sem szeretnék általánosítani.


Amit csináltál az nagyon helyénvaló volt, szerintem bárki így cselekedett volna. Én legalábbis biztosan. Biztos finoman, nőiesen(vagy pont ellenkezőleg) jó alaposan megmondtam volna a véleményemet erről az egészről. Csak amikor az ember "vészhelyzetben" van kinek hiányzik egy "veszekedés" ami még jobban felizgatja az embert!? Egy barátnőm egyébként hasonlóan járt mint Te. Ő feljelentett pár embert, hogy hogyan mennyire lekezelően viselkedtek vele, nem látták el normálisan. Sajnos nem tudom mi lett a történet vége.


Jobbulást az Édesapádnak, Neked nagyon sok kitartást és továbbra is legyél ennyire talpraesett!

2009. máj. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valóban nem megengedhető ez a viselkedés sem az orvos,sem a mentős részéről.Az elképzelhető,hogy a másik orvosnak nem szóltak,hogy mennyire sürgős és ezért lett morcos,vagy szóltak de mivel elutasítja édesapád a műtétet szerzett egy rossz pontot.DE! Akkor sem megengedhető ez a viselkedés.Viszont gondolj bele,édesapád nem egyezik bele a csonkolásba és nem is kezelteti magát(valószínű már nem lehet,ezért volt a javaslat)és tulajdonképpen a még menthető sürgősségi dolgokat is elutasítja.Nem fogják erőszakkal bent tartani és kezelni,könyörögni nem fognak neki,gondolom látják a hozzáállást és ezért nem foglalkoznak vele.Az orvosok tudják,hogy előbb-utóbb akkora fájdalmai lesznek vagy vérzés,hogy életmentő műtétet hajtanak végre.
2009. máj. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Én is így gondolom, mint ti!
2009. máj. 19. 10:10
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A mentősök azzal hibáztak, hogyha nem rég volt érsérülése, hordágyra kellett volna pakolni. Meg ha mentőorvost küldenek, ott már komoly a baj, és nem még lábra kellett volna állítani. Na meg a hangnem, ha meg is van valakiről a véleménye azt meg kéne tartania magának. Én mint leendő mentőtiszt az ilyeneket a szakma szégyenének tartom.


"Jól tettem-e hogy megsürgettem az ellátást vagy nem?"

Nem tudom édesapád épp nem volt-e életveszélyben, ha nem akkor jogos(nem tudom jól értettem-e), hogy kicsit várt. Megérthető hogy türelmetlen voltál, mindenkinen a saját hozzátartozója a legfontosabb ilyenkor, de sajna az hajlamosak elfelejtkezni a betegekről, ilyenkor nem árt figyelmeztetni őket.

2009. máj. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Volt EÜ-s vagyok. Minden kórháznak, klinikának van egy betegvédelmise. Ez azt jelenti, hogy van, akinek ilyen esetben szólhatsz. ÉS SZÓLJ IS!!!!!!!!

Oké, hogy nem sok a fizu, de akkor el lehet menni, nem kell életeket kockára tenni. Ez undorító!!!Az ilyen fegyelmi érdemel, ha másért nem, hogy más ne járjon így:(

2009. máj. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!