Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen egészségügyi ellátás...

Milyen egészségügyi ellátás jár nekem ha lejárt a munkanélkülim és még mindig nincs állásom? Három hónapja járt le.

Figyelt kérdés

2012. febr. 12. 08:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Mehetsz orvoshoz de majd fizetned kell, hacsak nem fizeted havonta a tb-t
2012. febr. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha kapod az aktív korúak ellátását,vagy valami ilyesmi a neve (kb 22000 ezer forint), biztosítottnak számítasz.Ugyamúgy bármilyen ellátásra jogosult vagy,mind az aki dolgozik
2012. febr. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bármilyen jár, mert ellátnak, de a NAV felé fizetni kell havonta az egészségügyi hozzájárulást, amit utólag is behajtanak majd a 3 hónapra.
2012. febr. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Bármilyen, be kell menned a helyi önkormányzathoz, és ha kéred szociális alapon ők fizetik. Öcsémnek is így van, mert ahol dolgozik nincs bejelentve 3 éve már. A volt páromnak is egyszer ezt Én intéztem el.

Hogyan fizetné valaki maga után a TB-t ha nincs munkája.

2012. febr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Miranda1970 válasza:
Az egészségügyi szolgáltatási járulékkötelezettség mértéke jelenleg havi 6390 Ft. Ezt más is fizetheti utánad. Szerződést kell kötni a helyi APEH-nál, ők pontosan megmondják, mikortól vagy erre kötelezett. Ellátást ugyan mindenképpen kap az is, aki nem dolgozik, nem tanuló és semmilyen járulékot nem fizet, de később adók módjára büntetőkamattal behajtható. "A törvény ismeretének hiánya nem mentesít a büntetés alól" Szívesen írtam volna kellemesebbet, de ez a helyzet. Remélem, mielőbb találsz munkát!
2012. febr. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Laslie92 válasza:
0%
Menj el dolgozni és ingyenes ha nem akkor meg dögölj meg!
2012. febr. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
bocsi,hogy közbeszólok..de laslie92 te normális vagy???hogy lehet ilyet írni??bunkó..
2012. febr. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy bunkó.Ő csak a kormány állásfoglalását fogalmazta meg.
2012. febr. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Ez a lesli92 valóban akormányhozzáállását KÉPVISELI !!!! Igazi MAGYAR ellenes !!! Idegen ajku a neve is ezt mutatja nem MAGYAR !!! Betolakodó !!!
2012. febr. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Thomassine válasza:
"Kedves" lesli92 ! Bár nem az én kérdésemre válaszoltál ( ne is tedd ha lehetséges...) muszáj reagálnom a nem éppen építő jellegű, de annál inkább előítéletes, undorodó, és a magasabb rendűség tudatában írt válaszodra! 19 éves korom óta dolgozom, most 34 vagyok. Márciustól nem lesz munkám. Soha nem folyamodtam sem munkanélküli sem másmilyen állam által finanszírozott támogatáshoz. Most majd megteszem. Még csak nem is azért szűnt meg a munkaviszonyom mert rosszul dolgoztam, mindössze megszűnik a a munkáltatóm azon telephelye ahol dolgozom. Tavaly kialakult egy meglehetősen maradandó betegségem, amivel több hónapig is betegállományban voltam, és a betegség ettől persze nem múlt el, csak stagnál, és ezen az sem változtat hogy munkanélküli leszek-e avagy sem, és akkor is kell majd orvoshoz járnom ha másért nem azért, hogy legalább felírják a gyógyszereket... Szerinted pedig az ilyen ember "dögöljön meg". Ami azért is érdekes, mert bár valóban a kormány is ezt üzeni a rokkantaknak, a munkanélkülieknek és mindenkinek aki nehézségekkel küzd, intézkedéseik alapján rengeteg ember került most az utcára, és bizony nem a kvalitásaikkal vagy a munkavégzésükkel volt a baj, ám a rosszból nekik is kijut. Én azt üzenném neked, hogy vannak az életben dolgok amiket az ember nem lottón nyer, és bár soha nem szoktam rosszat kívánni másoknak, neked remélem meg adja a sors, hogy egy ici-picikét megtapasztald azt amiről, most olyan nagyképűen, valószínűleg a biztonság kellős közepéből ítélkezel.
2012. febr. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!