Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy koponya MRI hogy zajlik?...

Egy koponya MRI hogy zajlik? Mennyi ideig tart?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 5. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
először bejelentkezel a vizsgálatra a helyszínen. ki kell töltened egy papírt és utána egy kicsit kell várni amíg sorra kerülsz. ne legyen rajtad semmiféle fém tárgy(ékszer, piercing stb, de az operátor is szólni fog)időben legalább 30 perc, de inkább 45 szokott lenni. ne mocorogj. mert a mágneses tér nem annyira jó mint a röntgen, könnyen adhat árnyékot és az zavaró tud lenni, pláne ha kóros eltérésnek nézik. gondolj valami semlegesre, vagy pozitív élményre és a klausztrofóbia sem lesz annyira vészes.
2012. ápr. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is voltam már, migrén miatt, de nem volt több 15 percnél. Elég zajos volt, de nem vész.
2012. ápr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is migrén miatt voltam és szerintem se tart nagyon tovább 15-20 percnél. Deréktól felfelé semmilyen fém nem lehet rajtad (ha lány vagy a melltartót is le kell venni). Tényleg elég zajos, de nem kell megijedni ki lehet bírni. Ha mégis bepánikolsz lesz nálad mikrofon, amivel tudod jelezni, hogy vmi nem okés.
2012. ápr. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És a ruha maradhat? Vagy adnak valamit amibe át kell öltözni?

2012. ápr. 5. 17:43
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem maradhatott a ruha. Bár túl sok nem volt rajtam, mert éppen nagyon meleg nyár volt :)
2012. ápr. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok: nekem 45 percig tartott, mert jóindulatú daganatot kerestek és több szériát csináltak + kontrasztanyagos is volt. az hogy a tiétek csak 15 percig tart az azzal magyarázható, hogy egy migrén nem egy nagy dolog az agyi betegségeket tekintve.
2012. ápr. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi még egyszer! :)

Nekem is hipofízis-adenóma miatt kell.

2012. ápr. 5. 18:38
 8/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk gondolom, mivel csak a fejemről kell felvétel, nem gáz a ruha. :)
2012. ápr. 5. 18:39
 9/10 A kérdező kommentje:

6. válaszoló, neked találtak valamit? És mennyi volt a prolaktinod?


Hát nem tudom, én inkább akarok egy adenomát, mint migrént...

2012. ápr. 5. 18:50
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem minden laborleletem normális volt az mri is, csak annyi tünetem volt, hogy jött a tejem. endokrinológiától az idegsebészetig mindenhol jártam, de senki nem tudott mit mondani. most ott tartok, hogy bromocriptint szedek, de a tejem ugyan úgy jön.. nálam úgy néz ki, hogy a stressz váltja ki(pedig megszabadultam (majdnem) minden stresszforrásomtól)
2012. ápr. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!