Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Igazak e a TB-vel kapcsolatban...

Igazak e a TB-vel kapcsolatban új hírek? (nagyon fontos, lennt a lényeg)

Figyelt kérdés

Korábban 2007-től akinek nem volt bejelentet munkahelye magának kellett a TB-t befizetnie maga után,de sokan nem fizették be,így nem volt érvényes TB-jük és a sok éves elmaradást nem tudnák visszafizetni,örülnek ha megélnek.


És a hírekebe most hallottuk hogy olyan módosítás történt 2012.-től ,hogy akinek nem érvényes a TB-je(tehát nem fizette 2007-től maga után ezt a járadékot) éveket nem kell visszamenőleg megfizetnie(ami azért 200-300.000 Ft lenne és a többség pont azért nem fizette be,mert nem tudta volna miből,gondolom erre rájöttek a fejesek is),hanem ez év januárjától kell maga után visszamenőleg a TB-jét visszafizetni(ami 25-30.000 ft körül van,ami azért jóval kevesebb).De ezt csak egyszer mondta be a rádió és a tévé azóta nem hallottam erről többet.



Kérdéseim:

Akkor ez igaz?Mert van egy rokonom akik nagy bajban vannak(súlyos betegség), nincs érvényes TB-jük évek óta és most helyre tudná hozzni,végre eltudna menni utána orvoshoz.


1.Hol lehet a TB-t befizetni,elintézni az évényesítést(Apehnál pl.-ul?)?

2.Hova kellene mennie,Győriek a rokonomék,milyen hivatalhoz menjenek?

3.Tuti hogy nem lesz bűntetés az elmarad évek miatt?

4.Más is hallott már erről?


Sajnos nagyon tudatlanok vagyunk ebben a témában.

Igen fontos lenne,köszönöm a válaszokat előre is.


2012. máj. 13. 12:17
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát biztosat nem tudok mondani, de egyik ismerősöm sem fizette évekig. Aztán bement az apeh-hez és kitöltötte a papírokat amit kell és kb. 30000-et kértek tőle visszamenőleg. Ez pár hónapja volt amúgy. Tehát az tuti hogy az Apeh-hez kell menni. Én is magam után fizetem. Nem tudom Győrben hol van az Apeh, vagyis most már NAV. A havi összege 6390 Ft most. Amúgy menjenek be nyugodtan meséljék el ezt a történetet és kérdezzék meg hogy mennyit kell fizetni visszamenőleg. Max. nem mutatkoznak be, bár amúgy is tudják, hogy nem fizetik.
2012. máj. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!