Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vajon megúszom a gyomortükrözé...

Vajon megúszom a gyomortükrözést, vagy jobban teszem, ha már most kezdek a gondolattal megbarátkozni?

Figyelt kérdés
Körülbelül másfél hónapja fáj a gyomorszájam! Többször volt hányingerem is, de egyszer sem hánytam! Vérvételen voltam, minden rendben! Magán-gasztroenterológushoz fogok menni, mert sajnos csak nagyon sokára kaptam időpontot, így inkább fizetek! Nyomást is érzek a mellkasomban. valószínű a savam sok, többen is ezt mondják! Nagy eséllyel gyomortükrözésem lesz?
2012. máj. 18. 12:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Van rá esélyed. Viszont a tűrőképességed te ismered. Én ha oda jutok (szintén van rá esély), tuti inkább előásom a félretett pénzem és kifizetem magamnak a kapszulás gyomortükrözést!
2012. máj. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még nem kell trenkolnod magad, csak abban az esetben csinálnak gyomor tükrözést, ha a fekély gyanúja felvetődik.
2012. máj. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha így nem tudják megállapítani konkrétan hogy mi a bajod akkor elképzelhető hogy kell menned tükrözésre. Az miatt ne aggódj csak kellemetlen érzés lesz az, én már 3 szor voltam sajnos, túl éltem.
2012. máj. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Előző hozzá szólóval értek egyet.Nem mindjárt esnek neked csővel a kezükbe,,,
2012. máj. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Erről a kapszulásról én is hallottam! Jó drága :) Inkább kibírom valahogy azt a pár percet.. annyira rossz nem lehet! Meg még így is lehet, hogy megúszom!
2012. máj. 18. 12:49
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Inkább tarts egy zsír, olaj és szénhidrát szegény diétát. Minden ételt rágj meg alaposan, csak kis falatokat egyél és lassan. Napi minimum 1-szer egyél főtt ételt. Amíg a gyomrod rendbe nem jön az egészséges ételtől, addig pedig savlekötőt alkalmazz.

Én is elmentem a dokihoz a gyomrommal. Akkor mondták azt, amit fent már leírtam + erősködtek, h megcsinálják a gyomortükrözést. 4 hónap múlva került rá sor, de akkor már vonakodva mentem el, mert a diéta hatására totál elmúlt az egész. Nem is találtak semmit.

Persze, ha a diéta sem segít, akkor mindenképpen kell a kivizsgálás.

2012. máj. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Ugyanilyen problémám volt, mint neked, a háziorvos előbb egy gyengébb, majd amikor nem használt, egy erősebb gyógyszert (Emozul) írt fel. Még mindig voltak mellkasi fájdalmaim (kardiológia negatív), ekkor már a gyomrom is fájt, így elküldött a gasztróra, ahol megcsinálták a tükrözést (ami amúgy nem mutatott ki semmit). Ha a háziorvostól nem kaptál semmit (egyébként ha nem, miért nem?), akkor a gasztrón valószínűleg ugyanilyen gyógyszerekkel fogsz indulni. Szeded egy ideig, s ha még mindig lesznek panaszaid, megcsinálják a tükrözést.
2012. máj. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Próbáltam már diétázni! Nem ettem fűszereseket, többször ettem keveset, és nem megterhelő ételeket ettem! Kezdetben arra tippeltem, hogy biztos a korábbi betegség szövődménye! Mielőtt kezdődött egy héttel volt hasmenéses vírusos betegségem.. pár nap alatt fogytam 4-5 kilót, és azt hittem, hogy esetleg ennyire megterhelte a szervezetemet! Étkezéstől független én úgy veszem észre! Még most is többször eszem keveset, mert hamar jóllakok, meg nagyon étvágyam sincs!
2012. máj. 18. 12:55
 9/13 A kérdező kommentje:
A háziorvosom ilyen téren nem vett komolyan! Nagyon a terhességet említette... pedig előtte volt vér- és vizeletvizsgálatom, ha annyira biztos lett volna benne, akkor megnézhette volna, hogy nem vagyok-e terhes! Egyedül a koleszterin szintem volt magas, de azt mondta a terheseknél ez alapból magas... amit egy gasztroenterológus megcáfolt :) Csináltam teszteket is biztos voltam benne, hogy nem vagyok! Adott beutalót a gasztroenterológiára, majd ők megvizsgálnak! Gyógyszert nem írt fel!
2012. máj. 18. 12:58
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, lehet hogy a helyedben én keresnék egy másik háziorvost...

Mielőbbi jobbulást kívánok mindenképpen!

2012. máj. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!