Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ápolási díj igénylése szempont...

Ápolási díj igénylése szempontjából a lakóhely számít?

Figyelt kérdés
A mamám 35km-re lakik tőlem. Az ő lakcímére kell bejelentkeznem vagy maradhatok a sajátomon.
2012. máj. 18. 14:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Az igény benyújtásának formája:


Az ápolási díjra vonatkozó igényt a kérelmező LAKCÍME szerint illetékes települési önkormányzat szociális ügyekkel foglalkozó osztályán/irodáján lehet benyújtani, de a kérelmet a kérelmező LAKÓHELYE SZERINT illetékes szociális hatáskört gyakorló szerv bírálja el. Abban az esetben ha a kérelmező a tartózkodási helye szerint illetékes önkormányzat polgármesteri hivatalában terjeszti elő kérelmét, azt a jegyző átteszi (átküldi) a lakóhely szerint illetékes jegyzőnek. A kérelmet a 63/2006 (III.27.) Korm. rendelet 4. sz. melléklete szerinti formanyomtatványon kell benyújtani. (A kérelemhez szükséges formanyomtatványok az önkormányzat polgármesteri hivatalában szerezhetők be). A kérelemhez csatolni kell a háziorvos


igazolását arról, hogy az ápolt súlyosan fogyatékos vagy tartósan beteg,

arra vonatkozó szakvéleményét, hogy az ápolt állandó és tartós gondozásra szorul.


Szükség esetén csatolni kell az oktatási intézmény vezetőjének a 6. számú melléklet szerinti igazolását is (A települési önkormányzat képviselő-testületének hatáskörébe tartozó ápolási díj esetében egyéb igazolások is bekérhetők!)


Az igényelbírálás menete fokozott ápolást igénylő súlyosan fogyatékos személy ápolására tekintettel igényelt ápolási díj esetén:


Abban esetben, ha az igénylő az erre rendszeresített igénylőlapon megjelöli, hogy az ápolási díj megállapítását arra való tekintettel kéri, hogy az ápolt személy fokozott ápolást igénylő, súlyosan fogyatékos személy, az ápolt személy lakcíme szerint illetékes módszertani intézménytől szakértő kijelölését kell kérni. A szakvélemény elkészítését a jegyző kezdeményezi a módszertani intézmény vezetőjénél. A módszertani intézmény által kijelölt szakértő az ápolás helyszínén történő vizsgálat időpontjáról az ápolást végző személyt a vizsgálat lefolytatását legalább három munkanappal megelőzően értesíti. A módszertani intézmény által kijelölt szakértő szakvéleményét az ápolás helyszínén végzett szakértői vizsgálat megállapításaira, valamint az ápolt személy önkiszolgáló képességére vonatkozó hivatalos iratra (kórházi zárójelentés stb.) alapozva készíti el, majd elküldi a módszertani intézmény vezetőjének. A szakértői véleményt a módszertani intézmény vezetője haladéktalanul továbbítja a jegyzőnek, aki a szakvélemény alapján határozattal dönt az ellátásra való jogosultságról. A szakértői véleményben meg kell jelölni az érvényesség időtartamát, amely azonban nem haladhatja meg a tíz évet. A szakvélemény érvényességének időtartama alatt a háziorvosi igazolást és szakvéleményt is érvényesnek kell tekinteni az ellátásra való jogosultság felülvizsgálatánál.

2012. máj. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!