Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha táppénzen vagyok, akkor...

Ha táppénzen vagyok, akkor tényleg az van, hogy csak egy adott időpontban lehet kijárni, mert ha jönnek ellenőrizni, akkor megbűntetnek, ha nem vagyok otthon?

Figyelt kérdés

Pár napja táppénzen vagyok,de nővérem gyerekeire kéne vigyáznom,viszont ők 60km-re laknak az én lakhelyemtől.

Nem tudom mennyire lenne kockázatos elutaznom egy vagy max 2 napra. Hozzáteszem egy munkahelyi elájulás-ami a doki szerint a fáradtság plusz meleg miatt volt- vett fel az orvosom táppénzes állományba.De már semmi bajom sincs,csak hétfőn kapom meg a táppénzes papírokat. Szóval azért érdeklődök,mert még nem voltam ilyen helyzetben és nem tudom,mitévő legyek!

Normális és nem kritizálós válaszokat kérnék,hanem olyat,ami hasznos a számomra!

Előre is köszönöm!



2012. júl. 20. 19:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Tényleg igaz. Ha táppénzen vagy, otthon kell tartózkodnod, kivéve az orvos által engedélyezett időszakot. Nem lehetne inkább a nővéred gyerekeit elvinni hozzátok? Most se suli, se ovi, így semmi akadálya, hogy nálad legyenek 2-3 napot. Az elutazásodnak nagy a kockázata.
2012. júl. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából azt sem tudom,mely időpontokban lehet kijárni.Sajnos a gyerkőcöket meg nem tudják elhozni. Amúgy olyat is hallottam,hogy fegyelmi jár,ha nem találnak otthon és vissza kell fizetnem a táppénz 2szeresét. Hát nem tudom,mert apám több hónapig volt táppénzen és sosem jött senki ellenőrizni.De kik azok akik kijönnek ellenőrizni? Az orvos,vagy ki? Bocsi,ha a kérdések hülyék,de nem vagyok tájékozott ebben a témában :)!
2012. júl. 20. 19:52
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Jaj nehogy higgyél elsőnek, a kutya nem fogja ellenőrizni, hogy otthon vagy e.
2012. júl. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát nem tudom,mert pl a szomszéd nagyvárosban tudom,hogy kijárnak valóban ellenőrizni néha.De mint mondtam apuhoz pedig ő hónapokig volt táppénzen nem jött soha senki,és én kiírva sem láttam a dokimnál ilyen dolgokat,hogy nem lehet kijárni.És én csak 4 napig vagyok táppénzen.De hát nem tudom.Ha valaki írna tapasztalatokat pro-kontra akkor azt megköszönném!
2012. júl. 20. 19:58
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem fognak ellenőrizni, csak ha valaki bejelent (ezért nem is szerencsés, hogy "nyilvánosan" kérdezel). Hosszas táppénz esetén van nagyobb esély az ellenőrzésre (hetek, hónapok).
2012. júl. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
mivel a táppént első x (10?) napját a cég fizeti ők kijöhetnek, de a tb nem szokott kijárni. Nálunk a cégnél egy időben mindenkihez kimentek.
2012. júl. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
de ha az ápolásod máshol oldható meg vmi oknál fogva akkor sztem mehetsz, csak tudják hol keressenek. Egy volt ismerősömet keresték a cégtől és a szüleinél szerelt, így telefonált fsége, és a fenti szövegre hivatkozva spurizott az ágyba mire odaértek.
2012. júl. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát nyilvánosan kérdezek,de név nélkül,szóval....Mondjuk azt mondták,hogy akkor lehet gáz,ha valaki meglát az utcán és van olyan rosszindulatú,hogy jelenti. Hát tényleg nem tudom,mit kéne csinálnom.Mondjuk a cég,ahol én dolgozom,hát nem hinném,hogy bárkit kiküldene,ahogy ismerem őket,de nem kritizálok senkit :). Azért köszönöm a hasznos válaszokat,sokat segítettetek velük:)!
2012. júl. 21. 02:34
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Igaza van elsőnek, kár volt leszólni. Igenis járhatnak ki ellenőrizni! Munkahely és a TB is. De az is igaz, hogy azért nem minden munkahely kajtat a dolgozói után, főleg ha ritkán megy az illető táppénzre. TB bármikor ellenőrizhet.
2012. júl. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem,én is így tudtam! Köszönöm!
2012. júl. 23. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!