Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ezt megteheti egy orvos?

Ezt megteheti egy orvos?

Figyelt kérdés
Édesanyámnak év elején infarktusa volt!a szívének egy részét nem tudták megmenteni,10 fajta gyógyszert szed.Azóta volt egy kisebb nőgyógyászati műtétje,ennek a 6hetes kontrolljára kellene visszamennie!Szakorvosi vélemény szerint nem közlekedhetne egyedül a kórházig(80 km)csak kísérővel!Holnap mentünk volna,de a háziorvos szerint csak ő jogosult az uti-költség papírra,én mint a kísérője nem!Ha szakorvosi véleménybe van írva hogy kísérő nélkül nem utazhat egy háziorvos ezt felülbírálhatja?Kérem aki tud segítsen!!
2009. júl. 16. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ilyenkor a szakorvos leírja, hogy a beteg és kísérője jogosult az útiköltség-térítésre? Ha nem, akkor a háziorvos nem bírált felül semmit. Nyilván tényleg csak édesanyád jogosult a kedvezményre, mivel te nem vagy beteg.
2009. júl. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvos soha,semmiben nem birálhatja felül a szakorvos véleményét.Ezt tanultuk.
2009. júl. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez a pontos szabályozás. Én nem vagyok abban biztos, hogy a háziorvosnak kell adni az útiköltségtérítéshez papírt, szerintem adhatnak ott is ahol a vizsgálat történik. Ezzel igazából nem ér benneteket hátrány, mert a költségeket meg kell előlegezni és utólag téríti csak meg az OEP.

2009. júl. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!