Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Subcutan injelció beadása...

Subcutan injelció beadása otthon, de hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Párom tegnap lepottyant a tetőről (a kis ügyes) és most gipszsínben van a lába térdig, mert elrepedt a csont. Minden nap be kell neki adnom a Clexane nevű injekciót, hogy trombózist ne kapjon.

Kérdésem az, hogy hogyan kell ezt csinálni? Kell-e légteleníteni? Milyen mélyre kell szúrni, egyáltalán hova kell szúrni? Bölcsész vagyok és sajnos, nehézséget okoz ez a feladat, de szeretnék vele megbirkózni a párom egészsége érdekében.

Tudnátok nekem tanácsot adni? Előre is köszönöm!


2012. aug. 10. 09:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Van szép tájékoztató mellette :) Amúgy meg hasba, légteleníteni kell,túl mélyre nem tudod szúrni, mert a tű nem elég a mélyre.
2012. aug. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom, láttad e már, hogyan adják be az inzulint, az is subcutan, vagyis bőr alá adható. Igen, kell légteleníteni, középső ujjaddal megütögeted, hogy ha van benne légbuborék, az felszálljon, ütögetés közben a tű felfelé álljon, ezután egy kicsit megnyomod, hogy egy-két csepp gyógyszer megjelenjen a tű végén, ezzel biztosítod, hogy nincs benne levegő. A gyógyszernek a bőr alá kell kerülnie, semmiképp nem adható izomba.

A tű kb 5 fokos szöget zárjon be a bőrrel, nem kell mélyre szúrni, 1-1.5 centi már bőven elég. Bárhová beadható, ahol bőr van:) Láb, váll, has, ilyen helyekre szokták. Ha nem vagy benne biztos, hogy kell, háziorvos megmutatja, vagy ha van a családban vagy környezetedben olyan, aki inzulinozza magát, ő is meg tudja mutatni.

2012. aug. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
71%
A subcutan injekciót NEM SZABAD légteleníteni!!!Mert a levegőnek funkciója van,azért hagyták benne!!!
2013. okt. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Nagy Sándorné8710 válasza:
90%
Ennyi sok okos embert!Szociális gondozò vagyok.Vállba nem lehet adni.Csak has köldöktől öt újnyira,kar,comb,far.Légteleníteni nem szabad!Tudom nem mostani bejegyzés,de nem bírtam nem eagálni.Biztos jól csinálom,mert nem lilul be.
2014. júl. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Miért is nem lehet vállba adni? Ott tán nincsen bőr:D
2014. júl. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lehet vállba adni. A párom a kórházban ezt kapja, kérdezték hogy hasba vagy vállba szeretné e.
2014. aug. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Ne haragudj de nem tudom megállni hogy hozzá szóljak ha szociális gondozó vagy akkor jobban tisztában kéne lenned a szakmai dolgokkal és nem kéne butaságokat kiírni. Nyugodtan belehet adni vállba is a felkar középső harmadába kell beadni 45% szögben .
2015. márc. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tudom hogy régi a kérdés, de hozzá kell szólnom. Lehet vállba adni, a vállcsúcs alatt 3 ujjnyival és a könyök fölött 3 ujjnyival, erre a területre lehet, emellett a hasba is, a köldök körül 5 centit ki kell hagyni. Beadáskor a bőrt össze kell csípni, 30-45 fokos szögben kell adni, légteleníteni nem szabad! Előtte mindenképp fertőtlenítés legyen, és várjátok meg a behatási időt! Mielőtt bárki belekötne, ez így jó. Harmadéves mentőtiszt hallgató vagyok, tanultuk..
2015. okt. 26. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nagyon köszi (utolsónak)
2017. okt. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyon köszi (utolsónak)-
2017. okt. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!