Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Subcutan injelció beadása...

Subcutan injelció beadása otthon, de hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Párom tegnap lepottyant a tetőről (a kis ügyes) és most gipszsínben van a lába térdig, mert elrepedt a csont. Minden nap be kell neki adnom a Clexane nevű injekciót, hogy trombózist ne kapjon.

Kérdésem az, hogy hogyan kell ezt csinálni? Kell-e légteleníteni? Milyen mélyre kell szúrni, egyáltalán hova kell szúrni? Bölcsész vagyok és sajnos, nehézséget okoz ez a feladat, de szeretnék vele megbirkózni a párom egészsége érdekében.

Tudnátok nekem tanácsot adni? Előre is köszönöm!


2012. aug. 10. 09:53
1 2
 11/12 cirmos62 válasza:
A kar külső felső egyharmada az már nem a váll.
2018. dec. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Én is a 4.-el értek egyet. Nem legtelenitem én sem, csak hasba adom köldöktöl kb 5 cm-re jobbra vagy balra. A héten kezdtem el először injekciozni magam és nem lilult vagy zöldült be ! Amit a korhazba szúrtak a nővérek azok meg igen .. szóval teljesen amatőrként is lehet boldogulni vele !
2019. nov. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!