Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A 12T1011-es TB nyomtatványon...

Gorba kérdése:

A 12T1011-es TB nyomtatványon milyen dátumot kell írni az A lap első sorába?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit kell írni a "az egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettségem kezdetének időpontja" rovatba, a munkahelyem megszünésének a napját, vagy a hozzáadott 45 napot, amit még fizet utánam az állam.

2012. szept. 9. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Kérdés mit szeretnél bejelenteni?

Van új munkahelyed? Vagy nincs munkahelyed, lejárt a 45 nap és szeretnéd magad után a egészségügyi hozzájárulást (6390Ft/hó) fizetni?


Mert ez a 12T1011 nyomtatvány a munkaviszony keretében létrejött TB biztosítás bejelentésére szolgál.

Ha magad után fizetnéd az más.

2012. szept. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A munkahelyed megszűnéséhez számold hozzá a 45 napot, mert addig még biztosított vagy, tehát 46. nap dátumát kell beírnod az első sorba.
2012. szept. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bár azonos a százalékunk, a 2.-at nem én írtam, én az első voltam.

Azért kérlek, válaszolj :)

2012. szept. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor most nem jó ez a nyomtatvány?! Megszünt a munkahelyem és magam után akarom fizetni. Az APEH ügyfélszolgálaton mondták, hogy ez a nyomtatvány kell.
2012. szept. 9. 11:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazad van elnézést, összekevertem egy másik nyomtatvánnyal, valóban az fog kelleni.

A kilépéstől számított 46. naptól kell megigényelned.

2012. szept. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. szept. 9. 12:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha személyesen viszed be, ott úgyis elmondják, hogy milyen dátumot írj oda :)
2012. szept. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!