Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Asztmás vagyok, nehézlégzésem...

Asztmás vagyok, nehézlégzésem van, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Csak holnap reggel megyünk asztma orvoshoz, mert ma kézzel lábbal küzdöttem ellene.

Volt egy hangszálgyulladásom, amire ráfáztam és átment az asztmámra. A háziorvos gyakorlatilag leszarta, azt mondta, szedjem be a ventolint (ami elvileg azonnali hörgőtágító) és minden rendben lesz. Nos, a normál adagon már jóval túl vagyok, de egyszerűen nem kapok levegőt. Este még elmentünk a helyi mentőállomásra az ügyeletre, ahol a pasi nem hitte el, hogy asztmás vagyok (papír láttán se) és egy sima pánikrohamnak tudta be. Szóval most itthon vagyok és valahogy túl kéne élnem az éjszakát. Amikor lefekszem csak rosszabb lesz. Egyre kevesebb levegőt tudok beszívni... Sajog a mellkasom, elől hátul. Nem szeretnék ma éjszaka kórházban kikötni és legfőképp nincs szükségem, egy hülye mentősre, ismét. Van valami házi praktika amitől esetleg enyhül? Nem is reménykedem abban, hogy megszűnik. Erre alkalmas gyógyszerem nincs is itthon, mindegyik csak átmenetileg használ.. Segítsetek! Kérlek!



2012. szept. 25. 23:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Menj ki a friss levegőre lélegezz mélyeket lassan és valahogy nyugtasd magad.

De a legjobb lenne ha elmennél az ügyeletre vagy a kórházba.

Jobb ötletem nincs sajnos

2012. szept. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az ügyeleten volt a pali, aki lazán közölte, hogy nem is vagyok asztmás.. innen egyenes út a kórház.. de nem szeretném, hogy most bevágjanak több mint egy hétre.. sajnos volt már rá példa..

Köszönöm, hogy válaszoltál!

2012. szept. 26. 00:29
 3/4 anonim ***** válasza:
2012. szept. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a Ventolin nem segít, akkor tudom a Theospirexet ajánlani NYUGODT SZÍVVEL!

Én is asztmás vagyok 4 éves korom óta, és ha kijön a nehézlégzős, fulladós időszakom akkor mindig ezt kapom az orvosomtól és szinte azonnal segít, illetve a gyulladást is leviszi és pár nap alatt helyre állok.

Sajnos az asztmát sokan nem tekintik komolynak, és ez nagy hiba.A gyökér mentős miatt, meg ha beküldött volna a kórházba lehet félre gyógyszereztek volna....

Ha éjszaka nem tudsz aludni akkor a friss levegő lassú, nyugodt beszívása is sokat segíthet..:)

Jobbulást Kívánok :)

2012. szept. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!