Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 16 évesnek is csinálhatnak...

16 évesnek is csinálhatnak gyomortükrözést?

Figyelt kérdés
Elküldtek a gasztroenterológiára, és nagyon félek, hogy az is lesz!

2012. okt. 25. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem 11 évesen csináltak :-(
2012. okt. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szia! nekem volt már kétszer is, 23 éves vagyok, az elsőnél 19 voltam. először nagyon féltem, de az egész tükrözés megvan pár perc alatt, a szöveti mintavételt nem érzed. maga a vizsgálat nagyon informatív, úgyhogy valószínűleg meg is lesz az oka a panaszaidnak, tehát tudnak majd kezelni. gondolj arra, hogy csak pár percig lesz kellemetlen, egyáltalán nem elviselhetetlen fájdalomról van szó, utána pedig egy órával már el is felejtheted az egészet. bátorság!
2012. okt. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És elaltattak vagy nyugtatóztak? Mert ha engem nem fognak, nem megyek el, ugyanis félek a hányástól!
2012. okt. 25. 15:28
 4/7 anonim ***** válasza:
éhgyomorra kell menni, szóval nem lesz mit kihánynod. én nem kaptam sem nyugtatót, sem altatót, a garatodra fújnak be lidocaint, amitől kiesik az úgynevezett garatreflex és nem fogsz annyira öklendezni. nyugi, tényleg gyorsan túl lehet esni rajta. amúgy milyen panaszaid vannak?
2012. okt. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ismerősöm fia 16 éves és pont mostanában csináltak neki+ végbéltükrözés aznap v. másnap...

2012. okt. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyszerű böfögés, semmi több. Az viszont sok. Viszont emetofóbiám van, és ezt nem tudjátok elképzelni milyen, csak az aki megtapasztalja, és szerintem nem megyek vissza az orvoshoz, mert nagyon félek. Inkább pszichológushoz kéne járnom, mert szerintem a böfögés is azért van mert túl stresszes vagyok, és amúgyis ezt a fóbiát is kezelni kéne, de beszéltem anyukámmal, és nem vesz komolyan, pedig megkértem rá már 2 éve, hogy menjünk el egy pszichológushoz. Ha valami komoly gyomorproblémám lenne, akkor nem csak böfögnék, hanem hasfájásom, gyomorsavam lenne, de semmi nincs! Múltkor felírt a doktornő egy gyógyszert, és azt mondta menjek vissza ha nem használ, de sajnos nem használ... Én meg biztos vagyok abban, ha megtükröznének is, maximum nyitott gyomorszájt diagnosztizálnának, aztán azt mondanák, az egész pszichés eredetű, mert biztos vagyok benne, hogy az.
2012. okt. 26. 15:10
 7/7 anonim válasza:
Nekem 15 évesen volt. Idén januárba
2012. okt. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!