Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen esetekben fizet a...

Milyen esetekben fizet a biztosító kórházi bentfekvésre?

Figyelt kérdés

Véletlen balesetre (pl. elüt valakit egy autó) vagy szándékos sebesítésre (pl. valakit megkéselnek az utcán) is fizet a biztosító, ha az elszenvedő fél hosszabb időre kórházba kerül?

Figyelembe veszik ilyenkor azt, hogy kinek a hibájából történt a baleset? (Pl. a sértett ment át a piroson, ezért ütötte el az autó, vagy az utcán ő provokálta a bántalmazót?

És akkor, ha a sebesült önhibájából került kórházba, nem másik fél okozta a balesetet? (Pl. tisztítószert ivott vagy öngyilkosságot kísérelt meg)


És ezekben az esetekben számít, hogy az illető kiskorú vagy felnőtt?


Vagy ez az egész a biztosítás típusától függ? (Szóval van olyan biztosítás-fajta, ami mindegyik esetben fizet és van olyan is, ami csak pl. a véletlen balesetre?) Mert csak annyit tudok, hogy X Ft-ot fizet/nap kórházi bentfekvésre, de nem tudom, milyen helyzetekre érvényes ez.


Köszönöm a válaszokat.



2012. nov. 5. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez teljes mértékben a biztosítási csomagodtól függ. Szóval a kórházi papírjaiddal jelentkezz mielőbb a biztosítódnál.
2012. nov. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nem velem történt, hanem egy barátommal (felnőtt, de még tanuló) és kicsit kínos a helyzet és nem meri megkérdezni a biztosítót, pedig elég sokáig volt kórházban és sok pénzébe került a családjának, ezért gondoltam, hogy én nem hagynám annyiban.


Van valakinek tapasztalata ebben? Aki kapott vagy szeretett volna kapni pénzt a biztosítótól baleset után, milyen tapasztalatai voltak? Kivizsgálták a helyzetet vagy csak a papírokat nézték? Csak a sérülést nézték és a bent töltött időt (pl. lábtörés, 10 nap) vagy mondjuk azt is, hogy ivott vagy drogozott-e előtte?

Akármilyen tapasztalat érdekel.

2012. nov. 5. 19:28
 3/4 anonim ***** válasza:

pedig jelentkezzen minél előbb a barátod,mert úgy tudom, hogy a baleset bekövetkezése után x nappal be kell jelenteni-nekem 30 nap,de gondolom ez is eltérő lehet.

igen, mindent néznek,hisz nekik úgymond nem érdekük, hogy fizessenek az ügyfélnek.

2012. nov. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én is azt mondom, hogy siessen az ismerős, mert bejelentésre tényleg csak pár napot hagynak. Ezen fedezetek leírását elég tisztességesen szokták megadni a biztosítók, általában pontosan leírják, mire fizetnek! A szerződési feltételeket kell rendesen átolvasni vagy ha abból sem derül ki, akkor az adott biztosító üzletkötőjénél puhatolózni. Általában csak a bármilyen okú és a baleseti okú bent fekvést különböztetik meg, de a ma már egyre inkább cifrázzák.
2012. nov. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!