Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nincs bejelentett lakcímem...

Nincs bejelentett lakcímem Budapesten (ideiglenes se), albérletben lakunk a párommal. (13. ker. ) Suliba a 7. kerületbe járok. Háziorvos ellátásra hová mehetek?

Figyelt kérdés

Már több mint 1 éve lakunk itt, de csak most vagyok annyira beteg, hogy szükségem lenne egy háziorvosra.

Én eddig úgy tudtam, hogy ha nem vagyok bejelentve, akkor gyakorlatilag bárhol ellátnak, de ma hallottam, hogy mivel a 7. kerületbe járok suliba, így ott kell megkeresnem, hogy melyik rendelőbe kell mennem.

Akkor mi is az igazság?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2012. nov. 5. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi ugyanígy vagyunk, a kerületi házi orvoshoz járunk, aki mindig noszogat minket, hogy csináltassunk ideiglenes lakcímkártyát, de attól függetlenül ellát minket.
2012. nov. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Bizony egy ideiglenes lakcím kellene. Vagy elmész maszek orvoshoz. Más megoldás nincs
2012. nov. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bárhol ellátnak, nekem a háziorvos, akihez mentem, azt mondta, hogy el tud látni ambulánsan akkor is, ha nem oda tartozom, de azt is lehet, hogy átíratkozol hozzá, akkor a volt háziorvosodtól ki kell kérni a kartonodat, elvinni vagy elküldeni az új helyre, és átvesz téged. Én ezt választottam, 5 perc volt kb + elvinni a papírt utána.
2012. nov. 6. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Az igazság az, hogy a lakcímedet köteles vagy bejelenteni. Ha ezt elmulasztod, szabálysértést követsz el, amiért 30.000 Ft bírságot kaphatsz.


[link]


"26. § (1) A Magyarország területén élő, e törvény hatálya alá tartozó polgár [4. § (1) bekezdés] köteles beköltözés vagy kiköltözés után három munkanapon belül lakóhelyének, illetve tartózkodási helyének címét a települési önkormányzat jegyzőjének nyilvántartásba vétel céljából bejelenteni (a továbbiakban együtt: lakcímbejelentés)."

2012. nov. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!